Strona główna » Galeria online » Artyści » Oksana Bagriy
Oksana  Bagriy - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Oksana Bagriy

WYŚWIETLEŃ: 434

Artystka urodziła się w 1985 r. w Kijowie, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Ukończyła studia artystyczne na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (wyróżnienie rektorskie, pracownia prof. zw. P. Smolnickiego), z aneksem z litografii (u prof. Lniskiego) i aneksem z malarstwa (u prof. P. Nowaka). Jest także absolwentką kijowskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury. Oprócz tego studiowała w stołecznej Europejskiej Akademii Sztuk (grafika warsztatowa u prof. R. Osadczego, malarstwo u prof. A. Fałata).

Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków oraz grupy Młodzi Sztuką Okręgu Warszawskiego ZPAP. Koordynuje również projekty na rzecz promocji młodych polskich twórców, jak również projekty wielokulturowe.

Oksana Bagriy otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki warszawskiej ASP za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku. Jest laureatką stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w ramach programu „Gaude Polonia” (2007 r.).

Artystka brała udział w licznych wystawach, takich jak: 9. Biennale Grafiki Studenckiej w Galerii Miejskiej Arsenał(Poznań), „Ślady” w galerii „DAP”, ZPAP OW w Warszawie, wystawie zbiorowej „Jasinski&friends III”, (Teatr Narodowy w Warszawie), w 12. Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki (Ostrów Świętokrzyski) czy XVII Deutsche International Grafik-Triennale Frechen (Frechen, Niemcy). 


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne w galerii online - Oksana Bagriy

Olej, Płyta 85 cm x 100 cm
Cena sprzedaży $670

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: