Strona główna » Galeria online » Artyści » Romuald Musiolik
Romuald Musiolik - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Romuald Musiolik

WYŚWIETLEŃ: 44

Urodził się w 1973 r. Studiował na Wydziale Sztuki i Designu na Zachodnioczeskim Uniwersytecie Sztuki w Pilźnie. Zajmował się projektowaniem budynków, wnętrz oraz jachtów. Malarstwo ćwiczył w lokalnych pracowniach artystycznych, na nowo odkrywając fotograficzne kompozycje. W swojej sztuce próbuje łączyć ze sobą impresjonizm oraz abstrakcję; fascynację miastem oraz ludzkimi gestami. Ceni minimalizm kolorystyczny; eksperymentuje z "brudem" na obrazie oraz grubą fakturą farby.

Początkowo zajmował się fotografią czarno-białą, której nauczył się podczas fotografii mody. Tutaj poznał ludzkie twarze i sylwetki modelek w ruchu. Dało to początek fascynacji kontrastowymi postaciami, dla których tłem stał się wielkomiejski krajobraz. Wybrał Wydział Sztuki i Projektowania, projektował budynki, wnętrza klubów, a nawet jachty żaglowe. Tajemnice malarstwa odkrył w pracowniach miejscowych artystów, wytrenował kreskę i kolor, z których odtworzył tak znane z fotografii pejzaże.

Uwielbia miejskie krajobrazy i ludzkie gesty. Rozdarty między impresjonizmem a abstrakcją, próbuje połączyć te dwa kierunki w ekspresyjnym wyrazie. Ceni oszczędny kolor. Czasami czuje potrzebę kolażu.

Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, a jednym z ważniejszych wydarzeń było zakwalifikowanie się do finału projektu Artbox w Nowym Jorku w 2018 roku.


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: