Dariusz Zawadzki   biogram

Bez tytułu, 2019

Olej, Płyta

Wymiary:   120 cm x 100 cm

12 000 zł
45 000 zł

sygnowany w prawym dolnym rogu: DZ | 2019

Prace Dariusza Zawadzkiego prezentują mroczną odsłonę surrealizmu. Artysta wspomina, iż już od dziecka towarzyszyły mu wizje fantastycznych światów, które utrwalał na kartce papieru przy pomocy ołówka. Dziś Zawadzki nie stosuje już szkiców przygotowawczych - pomysły na kompozycje rodzą się tuż przed naniesieniem ich na płótno lub płytę.

Choć trudno w to uwierzyć, artysta kształcił się wyłącznie w samodzielnym zakresie, z biegiem czasu eksperymentując z grafiką komputerową oraz rzeźbą.