Dariusz Zawadzki biogram
Bez tytułu, 2019
Olej, Płyta
Wymiary: 120 cm x 100 cm
12 000 zł
45 000 zł
sygnowany w prawym dolnym rogu: DZ | 2019
Prace Dariusza Zawadzkiego prezentują mroczną odsłonę surrealizmu. Artysta wspomina, iż już od dziecka towarzyszyły mu wizje fantastycznych światów, które utrwalał na kartce papieru przy pomocy ołówka. Dziś Zawadzki nie stosuje już szkiców przygotowawczych - pomysły na kompozycje rodzą się tuż przed naniesieniem ich na płótno lub płytę.
Choć trudno w to uwierzyć, artysta kształcił się wyłącznie w samodzielnym zakresie, z biegiem czasu eksperymentując z grafiką komputerową oraz rzeźbą.