Obrazy Tomasza Kosteckiego
Artysta, którego galeria obrazów kojarzy się z dziełami Tamary Łempickiej czy atmosferą jakby wyciągniętą z „Wielkiego Gatsby’ego”, bije rekordy popularności oraz sprzedaży na aukcjach sztuki i w galeriach internetowych. Podczas organizowanej przez Art in House XXXIII Aukcji Nowej Sztuki w Dworku Sierakowskich w Sopocie praca Kosteckiego zatytułowana „Przyjaciółki” osiągnęła cenę aż 42 tysięcy złotych.
Tomasz Kostecki jest artystą podróżującym: opuścił swój kraj w 1987 roku. Miał wtedy 20 lat, a jego celem były Niemcy Zachodnie. Kilka lat później wyruszył za ocean do Stanów Zjednoczonych, a dokładnie do Kalifornii. Kiedy powrócił do Europy, mieszkał w wielu miejscach w Niemczech, Hiszpanii, Portugalii. Jak sam mówi, nie wytrzymuje w jednym miejscu dłużej, niż kilka lat. Jednak kiedy Polska stała się nowym członkiem Unii Europejskiej, zakupił ziemię w rodzinnych Górach Świętokrzyskich i zamieszkał tu razem z żoną.
Podczas swoich podróży po świecie Tomasz Kostecki osiągnął, dzięki swojej niezwykłej galerii obrazów, wielkie sukcesy. W niemieckim Bielefeld odbyła się jego pierwsza wystawa malarstwa, kilka lat później artysta otworzył tu również galerię autorską. Z kolei w 2002 r. niemieckie Muzeum Würth zakupiło do swojej kolekcji sześć obrazów malarza. To zresztą w Niemczech właśnie narodziło się jego zamiłowanie do stylu art déco, tak lubianego obecnie przez polskich (i nie tylko) fanów galerii obrazów tego artysty. Tomasz Kostecki tworzy dzieła w tej stylistyce od ponad dziesięciu lat.
Podczas pobytu w USA wystawiał swoje prace w galeriach sztuki w Beverly Hills oraz Palm Springs. Współpracował także z kalifornijskimi studiami filmowymi. Malarski cykl artysty dotyczący portugalskich odkryć geograficznych zaprezentowano na Światowej Wystawie Expo ‘98 w Lizbonie.
Po powrocie do Polski artysta musiał zbudować swoją pozycję od nowa, a na efekty swoich starań nie musiał długo czekać: prace znajdujące się w jego galerii obrazów biją dziś rekordy na aukcjach sztuki, a zakup jego obrazu potrafi być nie lada wyzwaniem, bo klienci już teraz ustawiają się do niego w kolejce. Co stoi za sukcesem tego malarza? Na pewno jest to doskonały warsztat i ciekawa tematyka. Jeśli dodamy do tego szczyptę obecnej mody na stylistykę art déco, zdobywamy idealną mieszankę, która sprawia, że Tomasz Kostecki jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich artystów nowej sztuki polskiej.
Dla fanów twórczości Tomasza Kosteckiego mamy niespodziankę – w naszej galerii internetowej pojawiło się kilka prac na sprzedaż tego artysty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Galeria obrazów Tomasza Kosteckiego w galerii internetowej Art in House
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Nieznane dzieło Magdaleny Abakanowicz | XVIII Aukcja Klasyków Współczesności
Dom aukcyjny i galeria sztuki Art in House ma ogromny zaszczyt ogłosić Wam, że w katalogu XVIII Aukcji Klasyków Współczesności zagości niezwykłe dzieło. Mowa tu o tkaninie, wykonanej w latach 60. ubiegłego wieku z sizalu, wełny i bawełnianego sznurka, która znajdowała się przez kilka dekad w kolekcji prywatnej i nigdy...
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...
-
O Artystach Rynek sztuki
III Aukcja Charytatywna „Jasiek dla Śpiocha” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Wyjątkowe wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Tegoroczna trzecia edycja Aukcji Charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” odbędzie się we foyer Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Budynek na co dzień wypełniony unikatową sztuką oraz jej pasjonatami stanie się sceną dla nadziei i wsparcia. Na aukcję zapraszamy w czwartek 21 listopada o godz. 19.30, a...
-
O Artystach Rynek sztuki
Body & Emotions. Wystawa twórczości Anny Chorzępy-Kaszub i Joanny Roszkowskiej
(…) nasz zewnętrzny wygląd, cechy charakterystyczne, po których się nas poznaje, to po prostu dziecięca zabawka dla oka. Pod nimi wszystko jest ciemne, skłębione, nie do zgłębienia; znacie nas tylko z tego, że od czasu do czasu wypływamy na powierzchnię. (…) Virginia Woolf „Do latarni morskiej” Światło, które przenika...