I Aukcja Rzeźby Kolekcjonerskiej - 24 stycznia 2020, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

I Aukcja Rzeźby Kolekcjonerskiej

24 stycznia 2020, 19:30 (piątek)

Aleje Jerozolimskie 107, WarszawaKatalog aktualnej aukcji sztuki

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nasz noworoczny debiut – katalog I Aukcji Rzeźby Kolekcjonerskiej, która skupia w swej ofercie dzieła rzeźbiarzy uznanych na polskim rynku aukcyjnym. Wśród nich rozpoznacie Państwo zarówno artystów, którzy w swojej twórczości skupiają się na obiektach trójwymiarowych, jak i twórców uprawiających również malarstwo i grafikę. Część nazwisk znają zapewne Państwo z naszych poprzednich aukcji oraz galerii internetowej, niektóre z nich pojawią zaś w naszej ofercie po raz pierwszy. Bez wątpienia, wszystkie z nich prezentują wysoki poziom warsztatowy i własną wizję dotyczącą obiektu, materiału oraz treści dzieła sztuki.

Okładkową pracą katalogu jest jedna z „główek” Tomasza Górnickiego, która była prezentowana na wspólnej wystawie rzeźb artysty oraz fotografii Chrisa Niedenthala. Kolejne strony kryją skrzydlatą kurtkę Tomasza Kawiaka, twórcy doskonale znanego z „dżinsowego cyklu”. W zawoalowanej twarzy z pewnością rozpoznacie Państwo styl Igora Mitoraja, zaś baśniowa Dama Pik Tomasza Sętowskiego być może odkryje w aukcyjny wieczór wszystkie swoje karty.

Silną grupę stanowią portrety kobiece: oplątane sznurem popiersie Rafała Tarnowskiego można interpretować zgodnie z własną oceną rzeczywistości; niezwykle dekoracyjna tancerka Marty Wasilczyk emanuje subtelną kobiecością, zaś joginka Marka Zygi wprowadza odbiorcę w stan duchowej równowagi. Jacek Sumeradzki objawi nam z kolei boginię z hula-hopem, zaś Adrian Cogiel ukaże nam biomechaniczne oblicza kłamstwa.

Świat fauny jest w naszym katalogu niemal tak zróżnicowany, jak w rzeczywistości: pojawi się czarno-złoty goryl Jakuba Niewdany, sympatyczne trio kiwi Józefa Polewki, barwna kuropatwa Małgorzaty Kot, fioletowy żubr Mariusza Dydo, majestatyczna głowa byka Jacka Opały oraz ażurowy pegaz Kamili Karst. W słodki, oniryczny nastrój wprowadzi Państwa praca Lili Fijałkowskiej, Natalii Pastuszenko czy Katarzyny Królikowskiej-Pataraia; z kolei mroczne prace z drewna zaprezentuje Marcin Myśliwiec, Ignacy Nowodworski oraz Piotr Woroniec.

Wszystkie obiekty zgromadzone w katalogu I Aukcji Rzeźby Kolekcjonerskiej będzie można zobaczyć w czasie wystawy, która rozpocznie się 20 stycznia 2020 roku w Art in House. Serdecznie zachęcam, aby obejrzeć rzeźby na żywo – tylko bezpośredni kontakt z dziełem artystycznym pozwoli w pełni cieszyć się sztuką.