51. Aukcja Nowej Sztuki - 14 maja 2021, 19:30 (piątek) - Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

51. Aukcja Nowej Sztuki

14 maja 2021, 19:30 (piątek)

Katalog aktualnej aukcji sztuki

Romuald Musiolik
Sclous city, 2021
Olej, Płótno, 130 cm x 150 cm
1 000 zł

Informujemy, iż koszty transportu wylicytowanych prac na terenie Polski pokrywa Dom Aukcyjny Art in House.

Rozpocznijmy od wspaniałych wieści – ostatnia Aukcja Nowej Sztuki z The Frame w Art in House zakończyła się rekordowym obrotem na poziomie prawie miliona złotych, co czyni ją najlepszą polską aukcją w sektorze Sztuki Młodej i Aktualnej. Dziękujemy Państwu za tak emocjonujący wieczór – gratulujemy nabywcy najdrożej sprzedanej pracy pt. „Kobieta i żółty mercedes II” autorstwa Tomasza Kosteckiego oraz samemu artyście. Nie możemy doczekać się kolejnej aukcji!

Majowy katalog przygotowaliśmy z myślą o nadchodzących, ciepłych miesiącach – jest on przesycony słońcem, zielenią i dobrą energią. W ofercie znajdą Państwo wiele energetycznych prac w wyrazistych kolorach: hiperrealistyczne, pachnące peonie Zbigniewa Kopani; tygrysie bliźnięta Wojtka Brewki, madonny Michała Smoły, tajemnicze oko Moniki Krzymińskiej-Śluborskiej, szalony taniec Andrejusa Kovelinasa, kujawskie ptaki Anny Malinowskiej, uroczą Stefanię Neli Lukashyk czy gruszkowy piknik Davida Schaba.

Spokojny, sentymentalny nastrój to z kolei cecha prac Tomasza Kosteckiego, Jana Stokfisza Delarue, Ilony Herc, Pauliny Góry, Dominika Woźniaka, Klaudii Chomy, Marty Sobierajskiej i Romualda Musiolika. Do warsztatu dawnych mistrzów nawiązuje akwarelowy widok Krakowa Michała Suffczyńskiego, zaangażowana ikona Borysa Fiodorowicza, spacerowiczka Jana Dubrowina, akt w pracowni Katarzyny Panko, flamandzki portret Moniki Kusak-Leśniak, barokowa sowa Mariusza Zdybała oraz martwa natura Wiesława Nowakowskiego.

W mroczny klimat wprowadzą Was Patryk Adach, Magdalena Muraszko-Kowalska, Piotr Kamieniarz, Katarzyna Garstka oraz Piotr Trusik. Dla miłośników rzeźb przygotowaliśmy pięć propozycji: astronautę Arka Szweda, wyjątkowo urodziwy zegar Jacka Opały, wakacyjną Wenus Adama Kołakowskiego, koński duet Ewy Jaworskiej oraz cyberpunkową maskę Waldemara Mazurka.

Wszystkie prace będzie można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej w Art in House – powitajmy maj ze sztuką!