shopping_cart EN

66. Aukcja Nowej Sztuki zakończy sezon letni w Sopocie

Aleksandra Koper,

Sierpniowa 66. Aukcja Nowej Sztuki tradycyjnie zakończy nasz wakacyjny sezon wyjazdowy – choć wraz z chwilą publikacji katalogu zawsze odczuwamy niezwykłą ekscytację, tym razem towarzyszy nam kropelka żalu z powodu opuszczenia Sopotu na wiele miesięcy. Dworek Sierakowskich traktujemy bowiem – i nie ma w tym ani krztyny przesady –  jako małą świątynię sztuki, do której każdego roku powracamy z radością, nową energią oraz pomysłami. Każde dzieło wystawiane w jego przestrzeni przedstawia historię, która w stylowym wnętrzu zyskuje nowy wątek; dajcie się namówić na spędzenie wieczoru w tym magicznym miejscu, a otworzymy przed Wami wrota do świata surrealizmu, street artu, ekspresjonizmu czy abstrakcji. Różnorodność aukcyjnych prac naprawdę zdumiewa – przekonacie się o tym już 6 sierpnia 2022 roku (sobota) o 19:30. Pamiętajcie – spacerując Monciakiem, skręćcie w ulicę Jana Czyżewskiego. Będziemy czekać pod numerem 12!

mloda-sztuka-sopot-aukcja-w-art-in-house

Obrazy do wylicytowania w czasie 66. Aukcji Nowej Sztuki

 

Obrazy malowane czy prawdziwe? Perfekcja realizmu

W Domu Aukcyjnym Art in House mieliśmy przyjemność opublikować ponad 100 katalogów aukcyjnych, jednak wciąż nie możemy wyjść z zachwytu nad perfekcją techniki malarskiej współpracujących z nami artystów. Własne spojrzenie na realizm zobaczymy w charakterystycznym cyklu pościelowym Anny Chorzępy-Kaszub, mrocznym studium anatomicznym Pawła Adamczyka, magicznym akcie na tle okna Mariusza Cichonia, portrecie ukazującym piękno kobiecego ciała autorstwa Wojciecha Piekarskiego, melancholinej scence Adama Piotra Rutkowskiego, nadmorskim konterfekcie Jana Dubrowina czy beżową martwą naturę Wiesława Nowakowskiego.

 

mloda-sztuka-art-in-house-aukcja-agnieszka-zabrodzka

Agnieszka Zabrodzka, Bez tytułu, 2022

 

Polski realizm magiczny – Tomasz Sętowski i spółka

Perfekcja szczegółu to również cecha realizmu magicznego. W sierpniowym katalogu odkryjecie liczne grono jego przedstawicieli: Pola Sam zabierze Was do steam-punkowego metropolis, Tomasz Sętowski zaprezentuje tajemniczego malarza domysłów, Grzegorz Radziewicz pokaże wehikuł o nieznanym przeznaczeniu, Andrzej Żurański pozostanie w postapokaliptycznym świecie przywołującym na myśl motywy Beksińskiego, Andrzej Masianis sięgnie do motywów biblijnych, Andrzej Wroński ucieknie na zieloną wyspę, zaś Jacek Walczak powróci z cyklem rybich podróżników.

obrazy-olejne-art-in-house-licytacja-warszawa

Paulina Zalewska, Happy Car II, 2022

 

Kolorowe obrazy do salonu i biura

Dobrze wiemy, jak łatwo wielobarwne, mocne kompozycje przyciągają Wasz wzrok; my również nieustannie się nimi zachwycamy. Sierpniowa oferta została wyselekcjonowana tak, aby sprawiała wrażenie różnokolorowego wachlarza malarskiego. Proponujemy więc zatem pracę Wojtka Brewki o ekologicznym przekazie; zmysłowy, dziewczęcy portret Hanny Kłopotowskiej; pasiasty akt na fotelu Joanny Sarapaty, bliźniacze tancerki Andrejusa Kovelinasa o zachwycającej symetrii; ludzko-kocie towarzystwo Jana Bonawentury Ostrowskiego; podobny motyw zwierzęcy ujęty przez Davida Schaba; zatłoczone sopockie plaże Joanny Mieszko; streetartową mozaikę Aleksandry Kwiecińskiej (Olimalou), kobietę-motyla Kate Hope czy sekrety życia zakonnego dostrzeżone przez Piotra Kachnego.

david-schab-aukcja-sztuki-warszawa-obrazy-do-salonu-art-in-house

David Schab, Dzień wolny, 2022

 

Młoda sztuka pełna złota

Jak głosi przysłowie zaczerpnięte z dawnej legendy o komesie Skarbku, idź złoto do złota – doskonale zdajemy sobie sprawę z jego oryginalnego kontekstu, jednak my postanowiliśmy potraktować je zgodnie z naszą artystyczną wizją, grupując złote obrazy na sąsiednich stronach katalogu. Lśniące powierzchnie zobaczycie na ikonie Borysa Fiodorowicza, który postanowił nadać nowe znaczenie historii o wkroczeniu Jezusa do Jerozolimy; u Alicji Kappy pojawi się charakterystyczna prowansalska łąka; Sylwia Perczak pośle gołąbka pokoju, zaś Iwona Wierkowska-Rogowska przekona nas o tym, że królowa jest tylko jedna.

sylwia-perczak-obraz-do-kupienia-mloda-sztuka-warszawa-sztuka-wspolczesna-art-in-house

Sylwia Perczak, Podaj dalej, 2022

 

Zielono mi, czyli obrazy malowane naturą

Żywa i soczysta zieleń odkrywająca przed nami malarski świat dzikiej przyrody pojawi się w pracy Agnieszki Zabrodzkiej, Andrzeja Masianisa, Patrycji Kruszyńskiej-Mikulskiej, Joanny Szumskiej, Magdaleny Kępki, Izabeli Sak, Konrada Hamady, Zuzanny Jankowskiej. Zdecydowanie spokojniejsze barwy wybrali współpracujący z nami portreciści: Bożena Sieczyńska, Andrzej Filipowicz, Michał WareckiRenata Magda, Paulina Rychter, Maciej Wierzbicki, Grzegorz Klimek czy Adam Wątor.

obrazy-na-sprzedaz-art-in-house-patrycja-kruszynska-mikulska

Patrycja Kruszyńska-Mikulska, Green Paradise XIII, 2022

 

Sztuka abstrakcyjna wkracza na salony

Dla miłośników form abstrakcyjnych przygotowaliśmy propozycje od Pauliny Robotyckiej, Izabeli Osadnik, Michała Wróbla, Joanny Roszkowskiej, Kate Hope, Krzysztofa Kopcia, Izy Kozłowskiej. Ci, którzy skłaniają się bardziej ku minimalizmowi, odnajdą ją w „wietrznej” pracy Ilony Herc, niedźwiedzim portrecie Klaudii Chomy, plażowych domkach Tomasza Radeckiego, dziecięcej kompozycji Aleksandra Yasina, neomodernistycznej parze Grażyny Krzemińskiej oraz różowym pejzażu z motywem architektonicznym Tomasza Pilikowskiego. Więcej gier z architekturą odkryjecie z kolei u Pauliny Zalewskiej (brytyjskie domki), Piotra Rembielińskiego (południowy port) oraz Tomasza Kosteckiego (Manhattan w stylu art deco).

tomasz-radecki-obrazy-abstrakcyjne-obrazy-do-biura-art-in-house

Tomasz Radecki, Domki plażowe, 2022

 

Duet doskonały: motoryzacja i Młoda Sztuka

Nigdy nie zapominamy również o fanach czterech kółek: Jakub Napieraj zaprosi Was do obejrzenia zachodu słońca w towarzystwie swojej wspaniałej maszyny, Krzysztof Tanajewski przywoła przedwojenną erę wyścigów samochodowych, Piotr Nogaj przypomni dawne podróże maluchem, zaś Edward Dwurnik w swoim cyklu miejskim ukaże zatłoczone ulice słonecznego Sopotu.

aukcja-sztuki-wspolczesnej-obrazy-na-sprzedaz-piotr-nogaj-art-in-house

Piotr Nogaj, Blablok, 2022

 

Jakie rzeźby pojawią się w sierpniowej ofercie?

Na ostatnich stronach katalogu tradycyjnie zgrupowaliśmy rzeźby. W porównaniu do ostatnich katalogów, ich grono jest wyjątkowo liczne. Zainteresowanych odsyłamy do byczej głowy Jacka Opały (naszym zdaniem nawiązującej do kontrowersyjnej corridy), turpistycznego duetu posępnych ptaszorów Marcina Myśliwca (czy nie przywołują nam na myśl estetyki kultowego teatru Wierszalin?), ceramicznych akrobatów Marka Zygi, wielkoformatowej „Rity” Wita Bogusławskiego, koni Ewy Jaworskiej, samotnego podróżnika Arka Szweda oraz nostalgii w postaci kobiecej autorstwa białoruskiego rzeźbiarza Aleksego Wróblewskiego

rzezby-wspolczesne-art-in-house

Rzeźby: Aleksy Wróblewski, Jacek Opała, Marek Zyga 

 

Gdzie będzie można obejrzeć ofertę aukcyjną?

Nie możemy nie wspomnieć o wystawie przedaukcyjnej, na którą gorąco zapraszamy wszystkich z Państwa. Ekspozycja rozpocznie się 5 sierpnia w samo południe w miejscu aukcji (Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot), zaś jej finałem będzie oczywiście wieczór aukcyjny dzień później. W pałacowych wnętrzach zaprezentujemy całą ofertę katalogową i możemy Państwa zapewnić, że na żywo zrobi jeszcze większe wrażenie – w końcu sztuka wymaga bezpośredniego kontaktu z widzem.

 

Jak licytować na aukcji?

 
Istnieje kilka sposobów, aby wziąć udział w nadchodzącej 66. Aukcji Nowej Sztuki:
 
1. Osobiście: zapraszamy do odwiedzenia Dworku Sierakowskich (ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot) w dniu aukcji (6 sierpnia 2022 r., sobota) na minimum 5 minut przed rozpoczęciem licytacji. Następnie należy wypełnić formularz aukcyjny udostępniony na miejscu przez nasz zespół, odebrać numer do licytacji i zająć miejsce na sali.
2. Telefonicznie: wystarczy kliknąć guzik „złóż zlecenie” widoczny na stronie katalogu przy każdej pracy. Można to zrobić również składając zlecenie na wybrane prace z katalogu pod numerem +48 510 211 410 (Anita Wolszczak-Karasiewicz) lub +48 797 117 544 (Aleksandra Koper). Pracownik zadzwoni do Was przed aukcją, aby potwierdzić licytację, oraz w czasie aukcji, przy wybranych pozycjach, informując o przebiegu licytacji oraz reprezentując Was na sali aukcyjnej.
2. Poprzez zlecenie: zostawiając zlecenie z najwyższą kwotą, którą jesteście przeznaczyć na wybrane dzieło sztuki z katalogu, poprzez kliknięcie guzika „złóż zlecenie” widocznego przy każdej pracy na stronie katalogu online. Pracownik Art in House w waszym imieniu będzie licytować pracę na żywo, starając się uzyskać cenę jak najbardziej zadowalającą z punktu widzenia klienta.
3. Online: to zdecydowanie najpopularniejszy sposób licytacji naszych klientów. Wystarczy zarejestrować się na portal Onebid.pl i wziąć udział w aukcji w czasie rzeczywistym, bez wychodzenia z domu: https://artinhouse.onebid.pl/pl/auction/-/3780. W panelu użytkownika zobaczycie transmisję z sali aukcyjnej.

Zapraszamy!

66. Aukcja Nowej Sztuki
6 sierpnia 2022, 19:30 (sobota)
Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

 

Inne artykuły z tej kategorii

 • <h1>Daleko i blisko. Wystawa białoruskich artystów w Art in House<h1>
  O Artystach

  Daleko i blisko. Wystawa białoruskich artystów w Art in House

  Choć są naszymi sąsiadami, ich świat wydaje się tak inny, odległy, odizolowany; choć kojarzymy postacie z ich sceny politycznej, ludzie tworzący kulturę i sztukę pozostają dla nas zupełnie anonimowi. Może czas to zmienić? Już 25 lipca 2022 roku o godz. 18:00 zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy zbiorowej białoruskich artystów pt....

 • <h1>Kolory wyobraźni w Sopockim dworku<h1>
  O Artystach Rynek sztuki

  Kolory wyobraźni w Sopockim dworku

  Przed każdą aukcją zastanawiamy się, ile kolorów jest w stanie wykorzystać artysta na jednym płótnie i za każdym razem jesteśmy zaskoczeni wielobarwnością kompozycji współpracujących z nami autorów obrazów. Nie powinno więc dziwić, że każde z mocnych, energetycznych dzieł traktujemy jako formę chromoterapii: szczególnie w jesienne i zimowe dni możemy poczuć...

 • <h1>Lato czeka! Sopockie obrazy zatrzymają je na cały rok<h1>
  O Artystach Rynek sztuki

  Lato czeka! Sopockie obrazy zatrzymają je na cały rok

  W Art in House wiemy doskonale, kiedy zbliżają się wakacje – nie musimy nawet wyglądać na zewnątrz. W zasadzie wystarczy nam wieszczenie z propozycji aukcyjnych, które otrzymujemy od artystów; zauważyliśmy bowiem, że im bliżej do lata, na obrazach coraz częściej pojawia się tematyka związana ze słonecznym dolce far niente. Entuzjaści...

 • <h1>Kim jest dziewczyna z okładki Nowego Pokolenia?<h1>
  O Artystach

  Kim jest dziewczyna z okładki Nowego Pokolenia?

  Postać zwinięta w kłębek, w długiej koszuli i białych skarpetach. Twarz wykrzywiona grymasem bólu i przerażenia. Dostajemy od Was sprzeczne sygnały odnośnie okładowej pracy z katalogu X Aukcji – Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów; z jednej strony jesteście zaintrygowani, a z drugiej zaś zaniepokojeni. Kim jest dziewczyna z pracy Agaty Kus?...