Drewnem Widziane – wystawa w Andel’s Art
Serdecznie zapraszamy do galerii sztuki rzeźby niezwykłych dzieł dwóch polskich artystów: Marcina Myśliwca i Piotra Worońca. Wystawa potrwa do 7 listopada 2019 r.
Galeria sztuki rzeźby w Łodzi
Marcin Myśliwiec oraz Piotr Woroniec to artyści, których połączyła wspólna pasja rzeźbiarska – artyści spotkali się ponad 10 lat temu na Uniwersytecie Ludowym w Bieszczadach, gdzie połączyła ich przyjaźń i artystyczne porozumienie. Zestawione ze sobą symboliczne i melancholijne prace Myśliwca oraz alegoryczne, ludowe dzieła Worońca ukazują ich wspólny mianownik: niezwykłą ekspresyjność wyobraźni.
Piotr Woroniec urodził się w Giżycku w 1955 roku. Studiował na bieszczadzkim Uniwersytecie Ludowym i w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie i Rzeszowie Od 1995 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP). Od 2006 roku prowadzi „Galerię Sękową” oraz organizuje coroczne Międzynarodowe Akcje Artystyczne przy Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.
Marcin Myśliwiec urodził się w Jaśle w 1983 roku. Ukończył studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (kierunek: Grafika), dyplom uzyskał w 2012 roku. Jest również absolwentem Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Artystę inspirują motywy wywodzące się ze średniowiecza, bestiariuszy. Częstym motywem pojawiającym się w jego twórczości są postacie ludzkie z głowami ptaków, które artysta nazywa Nielotami, jak również potwory i diabły rodem ze średniowiecznych przedstawień sądu ostatecznego. Można się w nich doszukać nawiązań do twórczości Hieronima Boscha i Francisco Goi.
Jak pisze Marcin Myśliwiec, technika rzeźbiarska i podejście do drewna Piotra Worońca miały olbrzymi wpływ na jego twórczość. Głównymi narzędziami, jakie stosuje w pracy artystycznej, są piła łańcuchowa oraz siekiera, dzięki którym zestawia on agresywną fakturę z kontrastującymi detalami. Wszystko wykończone jest polichromią i złoceniami, które nawiązują do sztuki sakralnej.
Kuratorem tej galerii sztuki jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, współwłaścicielka Domu Aukcyjnego Art in House.
Organizatorzy: Vienna House Andel’s Lodz, Rebelia Media, Dom Aukcyjny Art in House.
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Defragmentacje. Wystawa Agnieszki Fijał-Czapli, Ewy Jasek i Jacka Opały
Koniec życia i początek sztuki… te słowa mogą posłużyć za motto niejednemu portretowi, a na pewno wszystkim tym obrazom i rzeźbom, których głównym celem jest przeniesienie obecności człowieka w obszary trwalsze niż sama pamięć. Wojciech Sztaba, historyk i krytyk sztuki Ma wiele oblicz, wykonywany jest w zróżnicowanych konwencjach, przybiera...
-
O Artystach Rynek sztuki
Nieznane dzieło Magdaleny Abakanowicz | XVIII Aukcja Klasyków Współczesności
Dom aukcyjny i galeria sztuki Art in House ma ogromny zaszczyt ogłosić Wam, że w katalogu XVIII Aukcji Klasyków Współczesności zagości niezwykłe dzieło. Mowa tu o tkaninie, wykonanej w latach 60. ubiegłego wieku z sizalu, wełny i bawełnianego sznurka, która znajdowała się przez kilka dekad w kolekcji prywatnej i nigdy...
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...
-
O Artystach Rynek sztuki
III Aukcja Charytatywna „Jasiek dla Śpiocha” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Wyjątkowe wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Tegoroczna trzecia edycja Aukcji Charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” odbędzie się we foyer Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Budynek na co dzień wypełniony unikatową sztuką oraz jej pasjonatami stanie się sceną dla nadziei i wsparcia. Na aukcję zapraszamy w czwartek 21 listopada o godz. 19.30, a...