shopping_cart EN

DRUGA AUKCJA CHARYTATYWNA „JASIEK DLA ŚPIOCHA” DLA FUNDACJI „AKOGO?”

Alicja Stasiak,
AUKCJA CHARYTATYWNA „JASIEK DLA ŚPIOCHA” 14 LISTOPADA, GODZ. 19.30 

Jesień kojarzy się nam z ciepłą herbatą, kocem i dobrą książką. Do niezaprzeczalnych jesiennych atrybutów dodalibyśmy jeszcze poszewki przygotowane przez naszych artystów z okazji drugiej edycji aukcji charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha”! Jaśkowe obrazy będą prezentowane od 8 listopada w Centrum Olimpijskim, a wystawę zwieńczy licytacja, na którą zapraszamy 14 listopada o godz. 19.30. Aukcja jest organizowana we współpracy z Fundacją „Akogo?” Ewy Błaszczyk, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc osobom przebywającym w śpiączce. Zapraszamy!

 

Rafał Olbiński, Wojciech Brewka, Katarzyna Karpowicz, Łukasz Biliński

 

Moglibyśmy zupełnie szablonowo wrzucić hasło, że warto pomagać. Co oczywiście jest prawdą, ale w przypadku aukcji charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” mamy o wiele więcej do powiedzenia! Na dobry początek pozwólmy przemówić liczbom: w ubiegłym roku podczas I aukcji charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” udział wzięło 36 artystów. Wylicytowane zostały wszystkie prace, których łączna suma wyniosła 121 680,00 zł. Całość przekazaliśmy na wsparcie budowy Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Warszawie, otwartej oficjalnie 27 lutego 2023 roku.

Kiedy jesienna aura sprawia, że przedstawiciele fauny zakopują się w bezpiecznych kryjówkach, żeby zasnąć głęboko na wiele miesięcy, my postanawiamy stawiać na równe nogi trzymając się dewizy Fundacji „Akogo?” – „Budzimy do życia!” Kto dołączy do nas w tym roku? Mamy nadzieję, że zasilicie pokłady jaśkowej ekipy, w której szeregi wstąpili znani i cenieni na polskim rynku sztuki utalentowani artyści.

 

Sonia Brzeźniak, Andrzej Pągowski, Bożena Sieczyńska, Sławomir Danielski

 

Katalog jaśkowych prac otwiera niekwestionowany mistrz surrealizmu i szkoły plakatu Rafał Olbiński, tuż za nim plasują się kolejne nazwiska wpisujące się na listę klasyków polskiego malarstwa: Józef Wilkoń oraz Andrzej Pągowski. Wyjątkowe historie przedstawili na lnianych poszewkach krakowscy artyści: Kasia Karpowicz i Łukasz Biliński, o których zaangażowaniu w akcję możecie posłuchać więcej w filmach przygotowanych przez Fundację „Akogo?”.

 

Joanna Latos, Krystyna Róż-Pasek, Agnieszka Fijał-Czapla, Jan Dubrowin

 

Na aukcji nie mogło zabraknąć artystów, których prace od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów Nowej Sztuki: Wojciecha Brewki, Jana Bonawentury Ostrowskiego czy Grzegorza Klimka. Jan Dubrowin po raz kolejny zaprezentuje nam kompozycję wpisującą się w nurt akademizmu, z kolei w przyszłość zabierze nas Marlena Lachowska przedstawiająca cyber światy rodem z powieści sc-fi.

 

Agata Krutul, Hanna Kotewicz, Renata Nastula, Sylwia Krasicka

 

Katalog obfituje w animalistyczne przedstawienia, które na aukcję przygotowali: Klaudia Choma, Agnieszka Czeszejko-Sochacka, Agata Krutul, Bożena Sieczyńska, Krystyna Hladka oraz Grzegorz Kufel. Zwolennikom malarstwa o tematyce kobiecej z przyjemnością przedstawiamy wyjątkowe portrety stworzone przez: Agnieszkę Fijał-Czaplę, Krystynę Róż-Pasek oraz Sonię Brzeźniak.

 

Grzegorz Kufel, Jan Bonawentura Ostrowski, Magdalena Rytel-Skorek, Marlena Lachowska

 

W świat dziecięcej wyobraźni zabierze nas Hanna Kotewicz, Jan Bonawentura Ostrowski i Magdalena Rytel-Skorek. Niekwestionowany motyw przewodni w postaci budzika pojawił się z kolei w pracach: Sławomira Danielskiego, Joanny Latos oraz Michała Koguta. Bezpiecznie poczujecie się z propozycją od Michała Ostaniewicza, którego kompas zawsze zaprowadzi was do celu, a tym miejscem może będzie wielobarwna kraina Magdaleny Magiery lub zimowa wioska Julii Detczenji? Dopracowanych szczegółów dopatrzycie się w surrealistycznym przedstawieniu Campio, a jeśli potrzebujecie chwili wytchnienia to z pewnością dostarczy jej abstrakcyjna kompozycja Sylwii Krasickiej.

 

Magdalena Magiera, Grzegorz Klimek, Michał Ostaniewicz, Campio

 

Pamiętajmy, że sztuka ma potężną moc oddziaływania na ludzkie emocje, wyobraźnię i świadomość. Wierzymy, że wywołuje ona uczucia, pobudza zmysły, a nawet zmienia nasze myśli i postrzeganie rzeczywistości. Niecodzienna forma obrazów namalowanych na poszewkach sprawia, że przygotowane przez artystów jaśki to również gratka dla kolekcjonerów. Zaplanujcie sobie jesienny wieczór, ponieważ taka aukcja zdarza się tylko raz w roku!

 

Rafał Olbinski, Katarzyna Karpowicz, Andrzej Pągowski, Wojciech Brewka,
Łukasz Biliński, Krystyna Róż-Pasek, Joanna Latos, Sonia Brzeźniak, Sławomir Danielski

 

Wszystkie oprawione jaśki będzie można zobaczyć na żywo w czasie wystawy w Centrum Olimpijskim (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Warszawa) w dniach od 8 do 14 listopada. Wystawę zwieńczy licytacja, która odbędzie się 14 listopada o godz. 19.30. Licytować możecie osobiście, telefoniczne i online. Instrukcja dotycząca licytacji dostępna jest TUTAJ.

Zapraszamy!

 

 

Jasiek dla Śpiocha. Aukcja charytatywna
14 listopada 2023 (wtorek), godz. 19.30
Centrum Olimpijskie, Galeria Południowa (parter)
ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
Warszawa

Inne artykuły z tej kategorii

 • Break on through. Wystawa malarstwa Klaudii Krzosek
  O Artystach

  Break on through. Wystawa malarstwa Klaudii Krzosek

  Motywem przewodnim obrazów Klaudii Krzosek jest wizja wieloetapowej podróży wyrażonej poprzez symbol tunelu lub drogi, której finałem jest otwarte światło – enigmatyczna zapowiedź tego, co może nadejść. Pierwsza indywidualna wystawa artystki zatytułowana „Break on through” będzie dostępna w galerii Art in House (al. Jerozolimskie 107, Warszawa) od 27 listopada do...

 • Gra z klasyką – rozpoznasz motywy na aukcyjnych obrazach?
  O Artystach Rynek sztuki

  Gra z klasyką – rozpoznasz motywy na aukcyjnych obrazach?

  Sztuka dawna od stanowi źródło niekończącej się inspiracji dla współczesnych artystów, którzy starają się przekształcić historyczne motywy i techniki w sposób odpowiadający obecnym potrzebom wizualnym oraz nowej, postmodernistycznej wrażliwości. Wędrówka motywów nie jest przecież zjawiskiem ostatnich lat – wybitny historyk sztuki Aby Warburg podjął tytaniczny wysiłek prześledzenia jej od starożytności...

 • Listopadowe aukcje z Art in House – od klasyki po Nową Sztukę
  Rynek sztuki

  Listopadowe aukcje z Art in House – od klasyki po Nową Sztukę

  Listopad w Art in House zapowiada się naprawdę emocjonująco: przed nami aż trzy aukcje sztuki, w czasie których będzie można wylicytować łącznie ponad 200 dzieł sztuki. Klasycy Współczesności, Nowa Sztuka, a może Nowa Sztuka inspirowana klasyką? Wybór należy do Was! 10 listopada 2023, 19:30: XIII Aukcja Klasyków Współczesności XIII Aukcja...

 • Wydobądź ze mnie właśnie taką formę. Stanisław Kulon – Ikona Autentyczności
  O Artystach

  Wydobądź ze mnie właśnie taką formę. Stanisław Kulon – Ikona Autentyczności

  WYSTAWA TWÓRCZOŚCI PROF. STANISŁAWA KULONA 6-28 LISTOPADA „Mistrzem jest ten, kto patrząc własnymi oczami na to, co wszyscy widzieli, umie dopatrzyć się piękna w tym, co jest zbyt pospolite, aby być zauważone przez innych” Auguste Rodin   Ułamek drewna podpowiada Stanisławowi Kulonowi: „wydobądź ze mnie właśnie taką formę”. W zrozumiałych...