Obrazy na ścianę
Mówi się, że pomieszczenie bez obrazów to pomieszczenie bez duszy. Rzeczywiście coś w tym jest, bo to właśnie obrazy na ścianie dodają pomieszczeniu magii i potrafią całkowicie zmienić odbiór miejsca.
Obrazy ręcznie malowane mogą wisieć zarówno w salonie, biurze, sypialni, a nawet w korytarzu prowadzącym do garażu. Przed wyborem odpowiedniego obrazu należy jednak rozważyć kilka kwestii: rozmiar, kolorystykę, tematykę czy odpowiednią ramę. Każdy z tych elementów powinien być brany pod uwagę przy wyborze odpowiedniego obrazu na ścianę w zależności od miejsca, w którym ma wisieć.
Jak wybrać odpowiedni obraz do pomieszczenia?
Obrazy na ścianę powinny stanowić dopełnienie pomieszczenia, dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór dzieła do pomieszczenia oraz przede wszystkim do własnego gustu. Sami powinniśmy zdecydować, z jakim obrazem mamy ochotę obcować każdego dnia. Poniżej podajemy kilka przykładów czym się kierować przy wyborze odpowiedniego dzieła sztuki.
Przy wyborze obrazu należy najpierw zdefiniować, gdzie będzie wisiał, gdyż tematyka obrazów może się znacząco różnić. Do salonu pasować będą zarówno martwe natury, jak i abstrakcje, a nawet bardziej kontrowersyjne dzieła.
Obrazy na ścianę do sypialni powinny być bardziej stonowane i delikatne – takie, które pomogą nam się zrelaksować. Tematyka obrazów do sypialni może być bardzo różna, w zależności od gustu. Mogą być to pejzaże, kwiaty, geometria, architektura czy człowiek. Częstym wyborem są również akty, które będą tworzyć sprzyjającą atmosferę w sypialni, jak na przykład dzieła Aliny Sibery.
Alina Sibera studiowała w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Katowicach. Uprawia zarówno malarstwo jak i projektowanie graficzne. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Związku Polskich Artystów Plastyków, jak również stowarzyszenia Artystyczna Kreacja Wspólnej Europy.
Przy wyborze odpowiedniego obrazu, warto zwrócić uwagę na styl pomieszczenia
Do pokoju nowoczesnego dobrze sprawdzi się obraz abstrakcyjny, pop-artowy czy z elementami street-artowymi. Dobrym przykładem może być malarstwo Hanny Kłopotowskiej, która w swoim malarstwie stosuje żywą kolorystykę. Jej obrazy dodatkowo dodadzą charakteru nowoczesnym wnętrzom, w których często dominuje szarość.
Hanna Kłopotowska jest absolwentką ASP w Łodzi, na której ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz kolażem, wykorzystując tradycyjne techniki wyrazu artystycznego.
Inne artykuły z tej kategorii
-
O Artystach Rynek sztuki
Nieznane dzieło Magdaleny Abakanowicz | XVIII Aukcja Klasyków Współczesności
Dom aukcyjny i galeria sztuki Art in House ma ogromny zaszczyt ogłosić Wam, że w katalogu XVIII Aukcji Klasyków Współczesności zagości niezwykłe dzieło. Mowa tu o tkaninie, wykonanej w latach 60. ubiegłego wieku z sizalu, wełny i bawełnianego sznurka, która znajdowała się przez kilka dekad w kolekcji prywatnej i nigdy...
-
O Artystach Rynek sztuki
Ogromne emocje na wielkich płótnach – III Aukcja Sztuki Wielkiego Formatu
Jesteście gotowi na OGROMNE emocje? Przygotowaliśmy dla Was naprawdę dużą rzecz: III Aukcję Sztuki Wielkiego Formatu! Jak sama nazwa wskazuje, w katalogu aukcji znajdziecie same wielkoformatowe prace, które z pewnością pobudzą ciekawość i ucieszą wasze mocą barw, wątków i szczegółów umieszczonych przez artystów na obrazach i rzeźbach. Ryszard Rabsztyn, ANTIDOTUM PS...
-
O Artystach Rynek sztuki
III Aukcja Charytatywna „Jasiek dla Śpiocha” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Wyjątkowe wydarzenia wymagają pięknej oprawy. Tegoroczna trzecia edycja Aukcji Charytatywnej „Jasiek dla Śpiocha” odbędzie się we foyer Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Budynek na co dzień wypełniony unikatową sztuką oraz jej pasjonatami stanie się sceną dla nadziei i wsparcia. Na aukcję zapraszamy w czwartek 21 listopada o godz. 19.30, a...
-
O Artystach Rynek sztuki
Body & Emotions. Wystawa twórczości Anny Chorzępy-Kaszub i Joanny Roszkowskiej
(…) nasz zewnętrzny wygląd, cechy charakterystyczne, po których się nas poznaje, to po prostu dziecięca zabawka dla oka. Pod nimi wszystko jest ciemne, skłębione, nie do zgłębienia; znacie nas tylko z tego, że od czasu do czasu wypływamy na powierzchnię. (…) Virginia Woolf „Do latarni morskiej” Światło, które przenika...