Strona główna » Galeria online » Artyści » Alina Dorada-Krawczyk
Alina Dorada-Krawczyk - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Alina Dorada-Krawczyk

WYŚWIETLEŃ: 18

Alina Dorada-Krawczyk urodziła się w 1952 roku. W 1977 r. ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. J. Tchórzewskiego i prof. A. Rudzińskiego.

Należy do współczesnego nurtu abstrakcjonizmu emocjonalnego. W sztuce jest intelektualistką, odważną poszukiwaczką nowych rozwiązań i cierpliwym analitykiem formy, tak w sensie teoretycznym, jak empirycznym, to estetyzująca perfekcjonistka. Zachowuje przy tym indywidualizm współczesnego przekazu w malarstwie oraz cybernetyczno – fotograficznych projektach graficznych czy wideoklipach.

Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, członkiem IAA/AIAP – UNESCO oraz innych międzynarodowych organizacji min. przedstawiciel i jeden z założycieli Międzynarodowej ArtGrupy EMOCJE, jak też członek Międzynarodowego Ruchu Artystycznego ArtINTERFERENCE – inicjator i współzałożyciel tej grupy na terenie Polski. Członek Stowarzyszenia Składnica Sztuki. To także ceniony, wieloletni pedagog artystyczny.

Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej dorobek twórczy pozostaje elementem wielu zbiorów m.in. w: Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Grecji, Kanadzie, USA, Włoszech, Egipcie, Jugosławii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Turcji, Australii, Wenezueli oraz Indiach.


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: