Alina Dorada-Krawczyk - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 0

Artysta malarz Alina Dorada-Krawczyk należy do współczesnego nurtu abstrakcjonizmu emocjonalnego. Wybitna indywidualność postępowej myśli twórczej. W sztuce jest intelektualistą, odważnym poszukiwaczem nowych rozwiązań i cierpliwym analitykiem formy, tak w sensie teoretycznym, jak empirycznym, estetyzująca perfekcjonistka. Zachowując przy tym indywidualizm współczesnego przekazu w malarstwie oraz cybernetyczno – fotograficznych projektach graficznych czy wideoklipach.
Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, członkiem IAA/AIAP – UNESCO oraz innych międzynarodowych organizacji min. przedstawiciel i jeden z założycieli Międzynarodowej ArtGrupy EMOCJE, jak też członek Międzynarodowego Ruchu Artystycznego ArtINTERFERENCE – inicjator i współzałożyciel tej grupy na terenie Polski. Członek Stowarzyszenia Składnica Sztuki. To ceniony, wieloletni pedagog artystyczny. Obdarzyła dziełami muzea i kolekcje niemal na całym świecie.
Dojrzałość twórczą i pełny profesjonalizm osiągnęła w latach siedemdziesiątych na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. J. Tchórzewskiego i prof. A. Rudzińskiego oraz na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego
W sztuce jest intelektualistą, odważnym poszukiwaczem nowych rozwiązań i cierpliwym analitykiem formy, tak w sensie teoretycznym, jak empirycznym.
Swoje obrazy, obiekty przestrzenne, trój wymiarem prawie konstruuje, nawet wtedy, gdy są namalowane płasko. Wówczas budowane są iluzyjnie, choć w sposób tylko jej właściwy. Imperatyw tworzenia sztuki z zawartą w niej przestrzenią i światłem, nierzadko jest tak przemożny, że dotyczy całej twórczości artystki; od początku i zapewne będzie do końca, bez wyjątku, niezależnie od użytego tworzywa i charakteru dzieła. Cybernetyczno – fotograficzne projekty, które również zajmują istotne miejsce w jej twórczości stanowią związek z malarstwem ostatnich lat. Dojrzała twórczo, oddana wyłącznie sztuce osiąga swój profesjonalizm z każdym nowym dziełem.

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: