Strona główna » Galeria online » Artyści » Anna Sagermann-Bustinza

Anna Sagermann-Bustinza - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 0

Artystka pochodzi z Gdańska. Po urodzeniu wyjechała do Peru, skąd pochodzi jej mama. Po 12 latach wróciła do Polski, gdzie mieszka na stałe.

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2007 uzyskała tytuł Magistra Sztuki z wyróżnieniem na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Pracownie Rysunku i Malarstwa odbyła u prof. Tadeusza Sliwińskiego.

Ma za sobą staże i praktyki miedzy innymi w Nowym Jorku u znanych projektantów i artystów (Laura Dahl i Kenth Andersson). Szkolenia w Fashion Institute of Technology, State University of New York z dziedziny Wardrobing for Theatre, Film and TV oraz Fashion Business in Advertising, Promotion and Fashion Styling.

W 2010 roku pracowała w Teatrze Wielkim – Opera Narodowa w Warszawie, jako Asystent Kostiumologa Luisy Spinatelli przy realizacji premiery opery „Chopin” przygotowanej na 200 rocznicę narodzin polskiego kompozytora. Scenografię i kostiumy przedsięwzięcia były przygotowywane pod kierunkiem projektantki Luisy Spinatelli.

Ostatnie lata poświęciła całkowicie swojej drugiej pasji – malarstwu. Reprezentuje pokolenie młodych artystów. Jej prace są oryginalne i przedstawiają wysoki poziom twórczości. Eksperymentuje z abstrakcją pełną kolorów i żywych barw. Jej dokonania w tej dziedzinie to miedzy innymi:
- Kolekcja obrazów olejnych na płótnie pod tytułem „CULTURA INCA”,
- Kolekcja obrazów akrylowych na płótnie pod tytułem „ MOJE OKNO NA SWIAT”,
- Kolekcja obrazów akrylowych na płótnie pod tytułem „ISKRA!!!”.

„…W malarstwie poszukuję harmonii, energii i siły, którą wyrażam za pomocą intensywnych barw. W dużej mierze ma na to wpływ moje pochodzenie i dzieciństwo spędzone w Peru. Kolory są dla mnie niczym powietrze i pozwalają wyrazić siebie. Inspiracji szukam praktycznie wszędzie, w przyrodzie, w podróżach, w codziennym życiu. Eksperymentowanie z kolorami jest dla mnie naturalne. Wszystkie moje dotychczasowe kolekcje mają taki charakter. Chcę swoją sztuką dotrzeć do wszystkich, nie za pomocą słów ale barw, które każdy z nas potrzebuje…” - mówi.

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: