Bartłomiej Jarmoliński - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 1 Prac sprzedanych: 0

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (dyplom obronił w 2001 roku w Pracowni Rysunku u prof. Romy Hałat na Wydziale Edukacji Wizualnej). To jeden z najintensywniej rozwijających się łódzkich artystów współczesnych, aktywnie uczestniczący w polskim życiu kulturalnym poprzez udział w przeglądach sztuki współczesnej (Bielska Jesień, Piotrkowskie Biennale Sztuki, Triennale Współczesnego Malarstwa Polskiego w Rzeszowie. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą, do najbardziej znaczących należały projekty Galerii Zero w Berlinie, Dom i Wieża Krakowska w Norymberdze, Kolner Haus w Kolonii, The Bike Shed/ w Inverness, Het Strijkijzer w Hadze, Inchmore Gallery w Inchmore).

Z polskich wystaw przypomnieć warto projekt: "Kobieta z marmuru" w Galerii Manhattan, Łódź, 2013. W projekcie tym zaprezentował pracę ,,Gloria Artis" na którą składały się dużego formatu zdjęcie i film video. Artysta przedstawił siebie z namalowanym orderem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w kulturze na klatce piersiowej. Przytaczając definicję znaczenia i kryteriów wedle których order jest przyznawany odnosi to do ciężkiej sytuacji ludzi pracujących w placówkach kulturalnych oraz artystów, często żyjących na krawędzi. W trakcie wykonywania performance do kamery zmywa order po którym pozostaje jedynie piekąca, nieprzyjemna plama na ciele przytaczając nazwę wybitnego odznaczenia jakim jest Gloria Artis.WYSTAWY:
Jarmoliński brał udział w ostatnich latach w wystawach m.in. Otwarta Pracownia, PGS, Sopot, 2012,Shoot me, Het Strijkijzer, Haga, 2010, 6 jahre Galerie Zero, Berlin, Żebro Ewy? potencje męskości / Zamek Książąt Pomorskich, Szczecin, galeria Studio, Warszawa, 2009. Ma w swym dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych, m.in. POProgram/2009, Cooltowi/2010,Santo Subito/ 2011, MAN- RW/2010 ,Saint M/ 2011, Gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie, świat w którym baśń ta dzieje się/2012, Zderzenia/ 2013, Stany skupienia/2013. Warto też wspomnieć, że Bartek Jarmoliński, jako jeden z nielicznych żyjących artystów z Łodzi, ma biogram w Wielkiej Encyklopedii Malarstwa Polskiego (wyd. Kluszczyński, 2011).

Pokaż


Galeria prac - Bartłomiej Jarmoliński

Bartłomiej Jarmoliński
100 cm x 100 cm
$880

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: