Strona główna » Galeria online » Artyści » Martyna Czech
Martyna Czech - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Martyna Czech

WYŚWIETLEŃ: 133

Martyna Czech urodziła się w 1990 roku. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Tobisa. To laureatka Grand Prix 42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 oraz Talentów Trójki 2017 w kategorii Sztuki Wizualne.

Ważnym impulsem do jej twórczości jest cierpienie zwierząt powodowane przez człowieka. W swoich obrazach posługuje się językiem sztuki prymitywistycznej, tworzy przedstawienia zaskakujące ekspresją; z pozoru nieporadne, z deformacjami i agresywną kolorystyką; obrazy niosące ze sobą siłę wyrazu i bogactwo emocji.

Nowoczesne, wyraziste obrazy Martyny Czech obejrzeć można online oraz w galeriach sztuki współczesnej. 

"W przypadku dzieł Martyny Czech mamy mocny gest, co wynika z malowania intuicyjnego, szybkiego przenoszenia myśli na płótno, połączenia oko - mózg - ręka. Mamy tu do czynienia ze świadomą artystką, bo jest to bardzo dobre malarstwo – Magdalena Frankowska, przewodnicząca jury Talentów Trójki.

"W wielu pracach poruszam temat cierpienia zwierząt. Staram się być wnikliwym obserwatorem zależności występujących między światem zwierząt i ludzi. Interesują mnie te sytuacje, w których zderzenie tych dwóch światów powoduje ból i cierpienie. W swojej twórczości krytykuję świat ludzki, a podstawą do tego są moje własne doświadczenia" – Martyna Czech


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Martyna Czech

Błędne koło, 2017
Akryl, Olej, Płótno 60 cm x 60 cm
Cena wywoławcza 4 000 zł

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: