shopping_cart EN

Piotr Januszkiewicz

visibility WYŚWIETLEŃ: 71

Piotr Januszkiewicz urodził się w 1960 roku w Klinczanach koło Grodna. W 1988 roku ukończył Białoruską Państwową Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku. Praca dyplomowa artysty zdobi salę teatralną Narodowej Akademii Sztuk Pięknych. Po zakończeniu studiów został członkiem Białoruskiego Związku Artystów Plastyków.

Twórczość artysty jest bardzo zróżnicowana, poza malarstwem, w którym podejmuje bardzo różnorodną tematykę zajmuje się również różnego rodzaju sztuką monumentalno-dekoracyjną (witraż, fresk, mozaika). Jego witraże zdobią kościoły w Białymstoku: Św. Ducha, Św. Kazimierza, kościół Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny w Moskwie oraz liczne kościoły w Grodnie.

Prace Piotra Januszkiewicza są bardzo różnorodne, bogate w kolor, niekiedy przypominające witraże. Twórczość artysty jest rozpoznawalna, posiadająca swój indywidualny charakter, bardzo wyrazista. Bywa on w swych pracach filozofujący, obserwujący, pogrążony w marzeniach, to znów powracający w realność. Ale zawsze rozpoznawalny, zawsze posiadający swój wyrazisty, indywidualny styl i własne spojrzenie na tradycyjne tematy.

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Piotr Januszkiewicz

Prace dostępne w galerii online - Piotr Januszkiewicz

Olej, Płótno, 40 cm x 30 cm
Cena sprzedaży $380
Olej, Płótno, 100 cm x 85 cm
Cena sprzedaży $2 150
Olej, Płótno, 75 cm x 90 cm
Cena sprzedaży $2 690
expand_less mail_outline call