Strona główna » Galeria online » Artyści » Piotr Januszkiewicz

Piotr Januszkiewicz - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 0

Urodził się w 1960 roku w Klinczanach koło Grodna. W 1988 roku ukończył Białoruską Państwową Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku. Praca dyplomowa artysty zdobi salę teatralną Narodowej Akademii Sztuk Pięknych. Po zakończeniu studiów został członkiem Białoruskiego Związku Artystów Plastyków.

Twórczość artysty jest bardzo zróżnicowana, poza malarstwem, w którym podejmuje bardzo różnorodną tematykę zajmuje się również różnego rodzaju sztuką monumentalno-dekoracyjną (witraż, fresk, mozaika). Jego witraże zdobią kościoły w Białymstoku :Św. Ducha, Św. Kazimierza, kościół Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny w Moskwie, oraz liczne kościoły w Grodnie.

Prace Piotra Januszkiewicza są bardzo różnorodne, bogate w kolor, niekiedy przypominające witraże. Twórczość artysty jest rozpoznawalna, posiadająca swój indywidualny charakter, bardzo wyrazista. Bywa on w swych pracach filozofujący, obserwujący, pogrążony w marzeniach, to znów powracający w realność. Ale zawsze rozpoznawalny, zawsze posiadający swój wyrazisty, indywidualny styl i własne spojrzenie na tradycyjne tematy.

Pokaż więcej Szukam prac tego artysty


Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: