Anna Kmita   biogram

From the Past 4, 2017

Olej, Płótno

Wymiary:   150 cm x 120 cm

5 000 zł

7 500 zł

9 000 - 12 000 zł

Kobiecość na obrazach Anny Kmity wyrażona zostaje jedynie poprzez ciało - obnażone, zawłaszczone, ulokowane w brutalnej rzeczywistości. Fizyczność staje się u artystki jarzmem, bowiem poddana jest zachłannym spojrzeniom i dotykom. W obrazach z przeszłości nie znajdziemy sentymentalnego, niewinnego obrazu młodości i dzieciństwa; to raczej mroczne powidoki seksualnych ataków, których doświadczają kobiety na każdym etapie swojego życia.