Bartek Otocki   biogram

Bez tytułu z cyklu Nieodwracalne, 2017

Olej, Płótno

Wymiary:   96 cm x 140 cm

6 500 zł

7 000 zł

10 000 - 12 000 zł

W swojej działalności artystycznej Bartek Otocki zajmuje się nie tylko malarstwem, ale również fotografią; obie ścieżki łączą się ze sobą na zasadzie formalnych zapożyczeń. Zauważmy to przede wszystkim w cyklu obrazów "Nieodwracalne", który przywołuje na myśl rozmazane negatywy. Sytuacje na płótnach są nierozpoznawalne, choć funkcjonują w konturach ludzkich postaci i architektury. Owa niepokojąca efemeryczność jest podstawowym środkiem wyrazu prac malarskich Otockiego.