Bartosz Kokosiński   biogram

63 z cyklu Szumy, 2018

Olej, Płótno

Wymiary:   100 cm x 90 cm

7 000 zł

8 500 zł

9 000 - 11 000 zł

Bartosz Kokosiński to jeden z najzdolniejszych polskich artystów pokolenia lat 80-tych; czterokrotny zdobywca pierwszego miejsca w rankingu Kompasu Młodej Sztuki oraz stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku. Z powodu swoich instalacji artystycznych, przez Annę Sańczuk został określony jako "człowiek, który pożera obrazy" - jednak w przypadku prac z cyklu "Szumy", wizualna gra z widzem rozgrywa się jedynie na planszy płaskiego płótna. Jednak to odbiorca musi ostatecznie zdecydować, czy monochromatyczny błękit wprowadzi go w stan zrównoważonej medytacji, czy raczej niepokoju.