Dorota Kuźnik   biogram

Annunciation z cyklu Współczesne Madonny, 2019

Olej, Płótno

Wymiary:   130 cm x 100 cm

4 000 zł

4 000 zł

6 000 - 8 000 zł

Dla Doroty Kuźnik, deformacja oraz brzydota stanowią szczególny rodzaj waloru - niepokojącego, intrygującego, przyciągającego odbiorcę jak magnes. Gra estetyczna staje się u artystki kompleksowa i nieoczywista, zaś starożytny moduł harmonii i piękna zostaje porzucony. Jednocześnie Dorota Kuźnik nie rezygnuje z zabaw skojarzeniowych, kompozycyjnie nawiązując do dawnego malarstwa włoskiego i flamandzkiego epoki renesansu - tak jest w przypadku cyklu "Współczesne Madonny". Jeden z obrazów, prezentowany w niniejszym katalogu, związany jest z biblijnym motywem nawiedzenia św. Elżbiety przez Marię.