Henryk Trojan   biogram

Wnętrze z martwą naturą, 2017

Olej, Płótno

Wymiary:   100 cm x 110 cm

5 000 zł
Estymacja 7 000 - 9 000 zł

Henryk Trojan stworzył styl tak charakterystyczny, iż nie sposób pomylić go z żadnym innym artystą: choć figuratywne scenki osadzone są w codzienności, jest ona zdecydowanie poetycka. Manierystycznie wydłużone postacie o anonimowych rysach pozwalają "podglądać się" widzowi w intymnych sytuacjach, pochłonięci sobą lub otaczającą ich scenerią.