Jacek Pałucha

Plaża nas Bałtykiem, 2020

Olej na płótnie

Wymiary:   70 cm x 140 cm

5 000 zł

7 000 - 9 000 zł

Sygn. p.d. J.Pałucha 20. Jeżeli musielibyśmy wskazać, kto w świecie malarstwa stanowi odpowiednik Stanisława Barei, byłby to z pewnością Jacek Pałucha. Znajdziemy u niego absurdy codzienności, polską rzeczywistość, oblicza ludzi spotykanych w pracy i na wakacjach, przywary narodowe czy kwestie, które nas łączą i dzielą - a wszystko to w krzywym zwierciadle. Dzięki mnogości szczegółów, obrazy Pałuchy stają się ciekawą księgą o nas samych - przypatrzcie się dobrze każdemu elementowi aukcyjnej plaży, a być może zauważycie szczegóły, dzięki którym rozpoznacie kogoś Wam znanego?