Jan Dubrowin   biogram

Grzeczny pies, 2021

Olej, Płótno

Wymiary:   80 cm x 40 cm

3 000 zł
Estymacja 5 000 - 7 000 zł

Malarstwo Jana Dubrowina przywołuje na myśl tradycję malarstwa XIX oraz początków XX wieku: akademicki realizm, symbolizm oraz modernizm. Kompozycja "Grzeczny pies" pochodzi z cyklu powstałego na gruncie inspiracji portretami XX-lecia międzywojennego: piękna i tajemnicza femme-fatale z elity towarzyskiej spędza czas w towarzystwie modnego w owym czasie sznaucera. Krój sukni oraz fryzura kobiety wskazuje na lata 30-te - podobną kompozycję moglibyśmy oglądać na obrazach Tadeusza Styki czy Leopolda Pilichowskiego.