Janusz Lewandowski   biogram

Dziewczyna ze strachem na wróble

Olej, Płótno

Wymiary:   73 cm x 60 cm

8 000 zł
Estymacja 15 000 - 20 000 zł

Janusz Lewandowski w swojej pełnej ekspresjonizmu i symbolizmu twórczości odtwarza mazowieckie pejzaże. Wprowadza w niej postaci wiejskich dziewcząt, chłopców, starców i zwierząt, którym towarzyszą duchy oraz zjawy. Artysta stosuje asymetrie oraz w nieszablonowy sposób wycina kadry, stąd jego kompozycje określane są mianem „japonizujących”.