Joanna Sierko-Filipowska   biogram

Ostatnie kuszenie, 2021

Olej, Płótno

Wymiary:   100 cm x 150 cm

35 000 zł
Estymacja 70 000 - 90 000 zł

Obrazy Joanny Sierko-Filipowskiej charakteryzuje romantyzm i subtelność. Artystka uprawia malarstwo figuratywne, a jej pełne kolorów prace przedstawiają nimfy, elfy, kobiety ze skrzydłami, chimery, wróżki oraz tancerki. Świat marzeń i baśni ukazany jest za pomocą fantazyjnych roślin, morskich krain i bezkresnego nieba o różnych porach roku. Wiele kompozycji osadzonych jest w ogrodzie artystki w Komorowie, który na płótnie przeistacza się w scenerię pełną niezwykłych zdarzeń.