Katarzyna Karpowicz   biogram

Siostry i książka, 2021

Olej, Płótno

Wymiary:   100 cm x 120 cm

30 000 zł
38 000 zł

Inspiracją dla Katarzyny Karpowicz są sny: być może dlatego postaci z jej obrazów, choć na pierwszy rzut oka konwencjonalne, wydają się odrealnione w swoich pozach i wzajemnych relacjach. Portret sióstr przywołuje nastrój z filmów Lyncha, gdzie czerwień sugerowała marzenie senne bohaterów.