Kiejstut Bereźnicki   biogram

Martwa natura z czterema nożami

Olej, Płótno

Wymiary:   100 cm x 100 cm

35 000 zł
48 000 zł

Kiejstut Bereźnicki to artysta nieustannie prowadzący dialog z dawnymi mistrzami. W kręgu jego artystycznych zainteresowań widnieje klasyczna martwa natura, przetwarzana jednak na sposób neofiguratywny. Jego sztukę można odczytywać zgodnie z prawidłami ikonografii nowożytnej, z której Bereźnicki czerpie inspirację (motywy i symbole pozostają zgodne z wytycznymi XVII-wiecznycyh Holendrów), jednak pod względem formalnym sięga do nowych rozwiązań kompozycyjnych i tych, które dotyczą wyłącznie medium malarskiego. W dojrzałej twórczości artysta zdecydował się porzucić fakturowość powierzchni na rzecz płaskich laserunków.