Łukasz Patelczyk   biogram

Oxygen, 2021

Olej, Płótno

Wymiary:   120 cm x 100 cm

30 000 zł
38 000 zł

Łukasz Patelczyk jest wymieniany wśród najbardziej obiecujących artystów w Polsce; to wielokrotny laureat Kompasu Młodej Sztuki, w swojej twórczości skupiający się na pejzażu. W żadnym wypadku nie jest to jednak akademickie przedstawienie natury: Patelczyk łączy tradycyjne krajobrazy z formami abstrakcyjnymi, często geometrycznymi. Tego typu fuzja jest wyrazem ingerencji ludzkości w to, co naturalne - nie tylko w sensie dosłownym, ale również jako zawłaszczanie, próba klasyfikacji przyrody przez skomplikowaną imaginację człowieka.