Tomasz Sętowski   biogram

Śpiący rycerz, 2007

Olej, Płótno

Wymiary:   80 cm x 120 cm

80 000 zł
Estymacja 150 000 - 200 000 zł

Tomasz Sętowski reprezentuje nurt zwany „realizmem magicznym”. Na jego obrazach figurują fantazyjne postaci poddane modyfikacjom i metamorfozom, których ubiór tworzy iluzjonistyczne konstrukcje. Artysta łączy rozmaite elementy z życia codziennego i przy ich pomocy tworzy baśniowe krainy pełne nadprzyrodzonych stworzeń. Oryginalna forma i ciekawy styl Sętowskiego są odzwierciedleniem bogatej wyobraźni artysty.