Włodzimierz Pawlak   biogram

Dziennik nr 116 F, 2008

Olej, Płótno

Wymiary:   24 cm x 33 cm

5 000 zł
Estymacja 12 000 - 16 000 zł

Włodzimierz Pawlak dał się poznać jako artysta wrażliwy na problemy społeczne i polityczne czasu stanu wojennego. Jego prace stanowiły symboliczny i nierzadko ironiczny komentarz do sytuacji w kraju. Ponadto tworzył prace monochromatyczne, eksperymentował z formą, kolorem i fakturą. W jego twórczości widać inspirację Strzemińskim, Malewiczem i Opałką. Słynna jest jego licząca ponad 150 obrazów seria „Dzienniki”, którą artysta malował w latach 1989-2004.