Strona główna » Galeria online » Artyści » Andrzej Folfas

Andrzej Folfas - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 0

W latach 1963-67 uczęszczał do renomowanego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, które ukończył pod opieką profesorów: Władysława Hasiora, Tadeusza Brzozowskiego i Antoniego Rząsy. Następnie ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Architektury Wnętrz u prof. Józefa Ząbkowskiego, Tadeusza Kutermaka, Bernarda Brauna, Mariana Sigmunda.

Artysta został odznaczony przez Ministra Kultury Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Wyróżnieniem Miasta Krakowa jako zasłużony działacz kultury i sztuki. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz kolekcjach publicznych i prywatnych w kraju i zagranicą, brał udział w licznych wystawach w Niemczech, Francji, Szwecji i Austrii.

Na stałe współpracuje z Galerią Pro Arte Witold Grzymek w Wiedniu, Ars Cracovia w Kolonii, Galerią Polswissart w Warszawie, Galerią Pod Rejentem w Krakowie. Przez długie lata współpracował z Dominik Rostworowski Gallery w Krakowie, aż do jej zamknięcia w 2012 r.

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: