Anna Forycka-Putiatycka
Anna Forycka-Putiatycka
Malarz i grafik, członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz IAA/A/AP-UNESCO. Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz PWSSP w Poznaniu (obecnie UAP) - pracownie malarskie Prof. Tadeusza Brzozowskiego i Prof. Andrzeja Kurzawskiego. Kształciła się również na UMK w Toruniu, na Wydziale Konserwacji Zabytków.
W Stacji Naukowej PAN i Bibliotece Polskiej w Paryżu, a potem w Galeriach Sztuki w Warszawie współorganizowała wernisaże i imprezy kulturalno-naukowe. Przez wiele lat prowadziła wraz z mężem i dziećmi, Salon naukowo-artystyczny „Souvenir Napoléonien”.
W czasie „Święta Saskiej Kępy” otwiera Garden Art. Gallery.
Założycielka i kuratorka wystaw Grupy Twórczej SYMFONIA przy OW ZPAP (malarstwo zainspirowane muzyką). Członek Grupy Hoovera, Visual Dance, Art. Interference. Jest finalistką konkursów: „Muza 2015 - Magdalena Abakanowicz”- Warszawa 2015; konkursu „Grafiteka 2019”– wystawa ?nalistów oraz laureatką PRO II Quadriennale Betesda 2021. Brała udział w konkursach: Obrazy muzyką malowane/polski pejzaż Fundacja Kultury im. J. Paderewskiego, Kraków 2010/11 – (praca w katalogu), VI Międzynarodowe Biennale Pasteli Nowy Sącz 2013 (praca w katalogu), 7 Guanlan International Print Bienniale China 2019 – monotypia w kolekcji. Prezentowała swoje prace na ponad 200 wystawach zbiorowych oraz 30 indywidualnych w kraju i za granicą. Znana jest z unikatowych monotypii - cykle „Muzyka” i „Katedry”.
Jej obrazy to dalszy ciąg pamiętnika życia które jak rzeka płynie pozostawiając po sobie „ślad krajobrazu” dla potomnych w postaci dzieł sztuki. W swojej twórczości koncentruje się na świetle, kontrapunkcie, melodii, harmonii i kolorze. Dba o jakość faktury. Przekazuje emocje związane z przeżyciami i obserwacją przyrody. Aby osiągnąć zamierzony cel wykorzystuje różne środki wyrazu począwszy od realizmu, aż do abstrakcji. Posługuje się różnorodnymi technikami. W malarstwie podejmuje cykle tematyczne - starając się wydobyć poprzez gest artystyczny piękno nowego wyrazu, wywodzące się z tradycji sztuki. Inspiracje czerpie także, ze swojej historii rodzinnej.
Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.