Strona główna » Galeria online » Artyści » Bastien Ducourtioux
Bastien Ducourtioux - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Bastien Ducourtioux

WYŚWIETLEŃ: 53

Bastien Ducourtioux urodził się w 1987 roku. Jest francuskim artystą malarzem. Pochodzi z Tuluzy z południa Francji, gdzie studiował sztukę. W 2008 roku ukończył szkołę średnią z dyplomem z malarstwa i projektowania grafiki, a w 2012 roku studia magisterskie z projektowania graficznego. W 2013 roku przyjechał do Polski jako student programu Erasmus, aby studiować sztukę w School of Form w Poznaniu. W 2016 roku przeprowadził się do Wrocławia, rozpoczynając karierę artystyczną. Ostatnie miesiące spędził właśnie tam, szlifując swoją technikę i rozwijając sie w kolejnej pasji – rysunku.

Fascynują go ludzie i ich oblicza, dlatego w swojej pracy koncentruje się na ich portretowaniu w rożnych momentach, próbując uchwycić ich jednostkowość i unikalne rysy. Początkiem każdej z prac jest konkretny temat, który podczas fotografowania ludzi stara się pogłębić, aby każda z postaci mogła zachować swój niepowtarzalny charakter i osobliwe cechy. Jego zamyslem jest zmierzenie odbiorcy z jego emocjami i percepcją. Używa farb olejnych oraz akrylowych w szerokim spektrum barw, aby uzyskać efekt głębi i ekspresji.

W marcu 2017 odbyła się jego pierwsza wystawa Bring it back w Cafethea we Wrocławiu, a w sierpniu 2017 roku kolejna, zatytułowana Piece of time (Sofitel, Wrocław). Współpracuje z kilkoma polskimi galeriami.


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne w galerii online - Bastien Ducourtioux

Spray, Olej, Akryl, Płótno, Płótno 145 cm x 141 cm
Cena sprzedaży $1 310

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: