Strona główna » Galeria online » Artyści » Bastien Ducourtioux

Bastien Ducourtioux - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 1 Prac sprzedanych: 0

Bastien Ducourtioux jest francuskim artystą malarzem. Pochodzi z Tuluzy z południa Francji, gdzie studiował sztukę. W 2008 roku ukończył szkołę średnią z dyplomem z malarstwa i projektowania grafiki. W 2012 roku ukonczył studia magisterskie z Graphic Design. W 2013 roku przyjechał do Polski jako student programu Erasmus, aby studiować sztukę w School of Form w Poznaniu. W 2016 roku przeprowadził się do Wrocławia, rozpoczynając karierę artystyczną. Ostatnie miesiące spędził właśnie tam, szlifując swoją technikę i rozwijając sie w kolejnej pasji– rysunku.
Fascynują go ludzie i ich oblicza, dlatego w swojej pracy koncentruje się na ich portretowaniu w rożnych momentach, próbując uchwycić ich jednostkowość i unikalne rysy. Początkiem każdej z prac jest konkretny temat, który podczas fotografowania ludzi stara się pogłębić, aby każda z postaci mogła zachować swój niepowtarzalny charakter i osobliwe cechy. Jego zamyslem jest zmierzenie odbiorcy z jego emocjami i percepcją. Używa farb olejnych oraz akrylowych w szerokim spektrum barw, aby uzyskać efekt głębi i ekspresji.
W marcu 2017 odbyła się jego pierwsza wystawa Bring it back w Cafethea we Wrocławiu, a w sierpniu 2017 roku kolejna, zatytułowana Piece of time (Sofitel, Wrocław).
Współpracuje z Galerią DNA we Wrocławiu, DESA Unicum w Warszawie oraz kilkoma galeriami online.

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Galeria prac - Bastien Ducourtioux

Bastien Ducourtioux
145 cm x 141 cm
$1 310

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: