Strona główna » Galeria online » Artyści » Daniel Pielucha
Daniel Pielucha - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Daniel Pielucha

WYŚWIETLEŃ: 21

Daniel Pielucha urodził się w 1959 roku w Wieluniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując w 1985 roku dyplom na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 2018 roku, a więc w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował go odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Rodzaj uprawianego przez artystę malarstwa sztalugowego jest nazywany „Nadrealizmem Polskim”.

Malarz w swym dziele, wzorem wielkich poprzedników, szuka cech świadczących o odrębności naszej kultury. Z wielkim szacunkiem dla warsztatu i historii malarstwa polskiego podkreśla jej wyjątkowy charakter. Inspirację znajduje w odchodzącym pejzażu naszej prowincji, w związku z czym regularnie uczestniczy w najważniejszych plenerach sztuki figuratywnej. Ludowość wsi polskiej, wierzenia i obyczaje to sceneria wizji malarskich, w których autor wyraża swój stosunek do współczesnego świata i egzystencji drugiego człowieka.

Twórczość swoją malarz prezentował na wystawach indywidualnych w Arłamowie, Chorzowie, Czeladzi, Częstochowie, Gdańsku, Głogówku, Gnieźnie, Gorlicach, Iławie, Katowicach, Lublinie, Oświęcimiu, Rzeszowie, Sieradzu, Szczyrku, Warszawie, Wieluniu i Zielonej Górze. Reprezentował również polską sztukę na zbiorowych wystawach w Astanie, Berlinie, Meksyku, Nowym Jorku, Stambule i Sztokholmie.


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne w galerii online - Daniel Pielucha

Olej, Płótno 90 cm x 80 cm
Cena sprzedaży $2 440
Ikar ,2019
Olej 100 cm x 80 cm
Cena sprzedaży $5 280
Poranek ,2014
Olej, Płótno 80 cm x 90 cm
Cena sprzedaży $3 960
Olej, Płótno 100 cm x 90 cm
Cena sprzedaży $3 960

Archiwum sprzedaży - Daniel Pielucha

Olej, Płótno 100 cm x 80 cm
SPRZEDANO
Szepty ,2014
Olej, Płótno 100 cm x 80 cm
SPRZEDANO

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: