Filip Ignatowicz - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 0

ur. 1990
Urodził się w Gdańsku, gdzie dalej mieszka. Studia na Wydziale Malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych ukończył w roku 2014, realizując nagrodzoną podczas wystawy Najlepszych Dyplomów pracę „Produkcja, komercjalizacja i HYPE - czyli o konsumowaniu sztuki" w pracowniach profesorów: Henryka Cześnika, Witosława Czerwonki i Roberta Florczaka. Pracę teoretyczną o tytule: „Mistyfikacja, manipulacja i obiekt - czyli o sztuce w społeczeństwie konsumpcyjnym" napisał pod opieką dr Katarzyny Prajzner.

Obecnie kończy studia III stopnia (w dziedzinie malarstwa) na alma mater, a także jest studentem reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W swoich działaniach nie ogranicza się jedynie do malarstwa i rysunku. Zajmuje się szeroko pojętą sztuką wizualną - od działań performatywnych, akcji w przestrzeni miejskiej oraz instalacji, przez fotografię do realizacji wideo, etiud filmowych i animacji. Swoimi ostatnimi pracami próbuje przyjrzeć się kondycji człowieka funkcjonującego w rzeczywistości konsumpcyjnej. Jest autorem stale rozwijanego projektu FIGNACY&co., współautorem projektów GIFT SHOP i był dach, był dom.

"Moja sztuka powstaje w najróżniejszy sposób, bardzo instynktowny i czasem chaotyczny, nieprzewidywalny, nie boję się rozważań przed pracą, ale równie dobrze lubię wykorzystywać zjawisko przypadku. Często używam materiałów zastanych czy też materiałów wygenerowanych przez innych (chodzi mi tu o found footage). Często zdarza mi się komentować rzeczywistość, jakąś sytuację albo tworzyć z prozaicznego powodu wyrzucenia z siebie pewnych emocji. Ale coraz częściej mi się wydaje, że to właśnie możliwość wykorzystania szeroko rozumianego kontekstu napędza mnie najbardziej w twórczości." - z artist's statement.

Pokaż


Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: