Grzegorz Wróbel - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 3 Prac sprzedanych: 0

UR. 1983
BIOGRAFIA:
Urodził się w Warszawie w 1983 roku. Tutaj podjął kluczowe dla niego studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w 2002 roku. Mimo iż rysunkiem i malarstwem interesował się od dziecka, dopiero na studiach rozwinął swoje umiejętności. Wtedy poznał technikę akwareli i do dzisiaj zgłębia jej tajniki. Fascynację wodnymi farbami postanowił przelewać na innych, co realizuje, ucząc w prywatnej szkole rysunku. Jest dla niego ogromną satysfakcją, kiedy widzi, że może tak trudnej techniki nauczyć innych i jaką im to sprawia radość.

W akwareli szuka głównie światła i tego potrafi ono "malować" przeróżne rzeczy.

Na jego twórczość akwarelową istotne piętno odcisnęła architektura. To ona nauczyła go estetyki,podejścia do kadrowania prac i wyboru tematów. Dlatego też w jego akwarelach najwięcej jest architektury, a szczególnie tej, którą sam zwiedził i poznał. Większość prac to zapamiętane wrażenia, kolory i światło z odbytych przez niego podróży. Zwiedził w ten sposób Berlin, Paryż, Barcelonę, Pragę, Brno, Wiedeń czy Sycylię. Bardzo często tworzy z natury, a pozostałe prace maluję z własnych fotografii.

Zamiłowanie do akwareli musi jednak dzielić z architekturą, gdyż jest czynnym architektem. Często zdarza sie jednak, że swoje umiejętności wykorzystuje w pracy i dzięki temu może obie pasje łączyć, co daje interesujące rezultaty.

Jeszcze nie nauczył się łączenia akwareli z muzyką, którą zajmuje się od paru lat jako kompozytor, ale wierzy że kiedyś przyjdzie na to czas.

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Galeria prac - Grzegorz Wróbel

Grzegorz Wróbel
56 cm x 76 cm
$450
Grzegorz Wróbel
76 cm x 41 cm
$420
Grzegorz Wróbel
58 cm x 38 cm
$340

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: