Strona główna » Galeria online » Artyści » Jakub Napieraj

Jakub Napieraj - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 1

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych. Uzyskał stypendium rektora dla najlepszych studentów w roku akademickim 2015/2016.

W 2016 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunkowych i Malarskich Działań Intermedialnych prof. Aleksandry Gieragi oraz w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka, uzyskując tytuł magistra sztuki. Realizacja została nagrodzona brązowym medalem w Konkursie na najlepsze prace dyplomowe studentów ASP w Łodzi w roku 2016.

Swoją twórczość prezentował na wystawach zbiorowych: „4 Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców”; Galeria ASP, Łódź, Muzeum Miasta Łodzi (2017). Wystawa towarzysząca „SMOG WEEKEND FESTIWAL”, Galeria ASP, Łódź (2017); „Prime Time 2016” najlepsze dyplomy; Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (2017); „Obrazy z Pracowni Obrazu”, Galeria ASP, Łódź (2016); „OBRAZ I RZEŹBA. Studenci studentom”, Galeria Hol, Centrum Promocji Mody i Centrum Nauki i Sztuki ASP w Łodzi (2016); „X Wystawa Dyplomów Licencjackich”, Galeria Promocji Młodych BOK „Rondo”, Łódź (2014).

Techniką w jakiej tworzy jest akryl na płótnie. O swojej twórczości: „Za pomocą malarstwa przedstawiam własna? wizje? świata. Tematem moich prac są pejzaże miejskie. Bryły budynków, ulice i dynamizm miasta jest tłem dla światła, będącego najważniejszym elementem moich obrazów. Nasycone treścią przestrzenie przemieniam w zgeometryzowane formy. Upraszczam je kolorystycznie i komponuję, by uzyskać syntetyczną rzeczywistość. Jasno wytyczone granice kolorów oraz kształtów dają mi pełnię ładu i harmonii. Wydobywam z rzeczywistości kolor następnie podbijając jego nasycenie. Podkreślam w ten sposób istotę obrazu. Kieruję uwagę widza i podpowiadam jak czytać moje malarstwo. Za pomocą takiej formy wizualnej prezentuję odbiorcy wyobrażenie świata. Poruszają się w tych strukturach, osiągam satysfakcjonujący mnie uporządkowany, wewnętrzny spokój”.

Pokaż więcej Szukam prac tego artysty


Prace artysty na aukcji - Jakub Napieraj

Galeria prac - Jakub Napieraj

Jakub Napieraj
66 cm x 100 cm
REZERWACJA

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: