shopping_cart EN

Kamila Bednarska

visibility WYŚWIETLEŃ: 242

Urodziła się w 1983 roku w Rzeszowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2009 roku w pracowni wklęsłodruku prof. Marka Olszyńskiego i dr Pawła Bińczyckiego oraz w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Jest laureatką Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom na Wydziale Sztuki w roku akademickim 2008/2009.

Od ukończenia studiów artystka pracuje w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczyła w projektach artystycznych (m.in. wystaw międzyuczelnianych, przeglądów plastycznych, sympozjów artystycznych, aukcji charytatywnych). Od 2011 roku nalezy do  grupy Dorothea Fleiss & East West Artsts e. V., jest też asystentką Dorothy Fleiss przy organizacji międzynarodowych projektów artystycznych, m.in.: 5th Symposium of Contemporary Art Mallnitz, 2nd European International Book Art Biennale. Od wielu lat współpracuje z łańcucką galerią Marzenie, gdzie prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci. Jest również członkinią  Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Kultury i Sztuki W Kręgu Pogranicza, działającej przy tej galerii. Od 2012 roku jest ona również Prezeską Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Inwencja, która wspiera wydarzenia kulturalne regionu podkarpackiego.

Artystka zorganizowała sześć wystaw indywidualnych, na których prezentowała galerię swojej sztuki, jak również uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (m. in. w Anglii, Belgi, Austrii, Rumunii, Grecji, Egipcie i USA). Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

expand_less mail_outline call