Strona główna » Galeria online » Artyści » Łukasz Czernicki
Łukasz Czernicki - Artysta - Galeria sztuki Art in House

Łukasz Czernicki

WYŚWIETLEŃ: 20

Łukasz Czernicki urodził się w 1980 roku w Świdniku ,Jest absolwentem Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. W 2007 r. otrzymał dyplom na kierunku Grafiki Projektowej w pracowni prof. Grzegorza Mazurka. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, oraz projektowaniem graficznym.

W swoich pracach sięga do popularnych przedstawień ze sztuki i literatury. Jego twórczość cechuje teatralny nastrój, uproszczenie form oraz kompozycja plakatu. Bawi się symboliką znaków, gestów i tematów. W malarstwie akrylowym często korzysta z techniki impastu wzbogaconą o inne media, co potęguje jej unikalny charakter. Niejednokrotnie powraca do malarstwa tradycyjnego, w którym zajmuje się przede wszystkim portretem oraz tematyką lotniczą.

"Przede wszystkim jestem podróżnikiem. W ciągu ostatniej dekady stąpałem po czterech kontynentach. To właśnie podróże, obok studiów artystycznych, ukształtowały moją osobowość twórczą. Światło, kolor, obraz, przygoda – tak podejmuję kolejne wyzwanie…" - Ł. Czernicki


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: