shopping_cart EN

Magda Połacik

visibility WYŚWIETLEŃ: 62

Magdalena Połacik pochodzi z Częstochowy gdzie ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Malczewskiego ze specjalnością ceramika artystyczna. Naukę kontynuowała na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, gdzie w 2005 roku uzyskała dyplom w Pracowni Technik Drzeworytu prof. Andrzeja Bartczaka oraz Pracowni Rysunku prof. Zdzisława Olejniczka. Obecnie mieszka i tworzy w Łodzi, ma za sobą epizod pracy przy scenografii.

Bohaterem jej malarstwa jest postać kobiety. Jest ona zarazem głównym powodem powstawania kolejnych obrazów. To postać absolutnie wymyślona, bez żadnego pierwowzoru czy nawet inspiracji. Posługuje się nią jako znakiem i symbolem, zachowując jednocześnie jej odrębność i niezależność. Ów znak będąc bytem niepodzielnie grającym główną rolę na każdym powstałym obrazie, niesie ze sobą zarazem pewne emocje, stany czy treści, które akurat ma ochotę ulokować na płaszczyźnie płótna. Różne są tego efekty tak jak różne są powody odpowiedzialne za powodzenie tych działań. Zawsze jednak pozostaje jej na pociechę prosta przyjemność malowania jako procesu, co też składa się na artystyczne credo – „maluję, bo lubię”.

Jej styl jest nie do podrobienia. Kiedy raz zobaczy się tę kreskę nie sposób jej pomylić. Mocne pociągnięcia pędzla z charakterem stawiane na płótnie, jest w nich coś rozedrganego jak u ukochanego przez nas Lautreca, może dlatego i do tych obrazów mamy ogromną słabość.

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

expand_less mail_outline call