shopping_cart EN

Monika Jonak

visibility WYŚWIETLEŃ: 35

Monika Jonak - malarka urodzona w Rybniku, w 1988 roku, gdzie też aktualnie mieszka i tworzy.

Rysuje i maluje od najmłodszych lat, przez trzy lata studiowała grafikę, po czym  przez krótki okres pracowała jako grafik komputerowy.

Przez 4 lata tworzyła dla Galerii Malarstwa Europejskiego w Rybniku, gdzie również prowadziła kurs malarstwa olejnego, tam też miała swoją wystawę stałą wszystkich prac. 

Podczas pracy dla galerii namalowała Panoramę Rybnika o wymiarach 8 x 2,5 m, która aktualnie jest wyeksponowana w szkole muzycznej na sali koncertowej w Rybniku.

W 2018 roku obrazy surrealistyczne doczekały się też wystawy na wieczorze sztuk w Domu Kultury w Rybniku.Pod koniec 2019 roku odeszła z Galerii i otworzyła własną pracownię artystyczną.

Autorka o swoich obrazach surrealistycznych:

"Pomysły na obrazy, przychodzą w różnych porach dnia, czasem zainspiruje mnie twarz widziana w autobusie, czasem sytuacja, wiele pomysłów też przychodzi nocą kiedy nie mogę zasnąć bądź kiedy śnię, podczas malowania są zwykle jeszcze przetwarzane.
Na obrazach często próbuję pokazać piękno tam gdzie według wyuczonych norm piękna nie ma. Tworząc wchodzę w trans, jest to dla mnie forma medytacji, całkowitego odcięcia od świata zewnętrznego.
Malarstwo pomaga mi świadomie bądź często mniej świadomie wyrażać siebie, czasem malując obraz skupiam się wyłącznie na jego wizualnej stronie sądząc, że tym razem jest to obraz zupełnie bez treści, po zakończeniu lub już w trakcie malowania okazuje się, że nie do końca tak jest… jakby coś w środku chciało porozumieć się ze mną."

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Monika Jonak

Szepty, 2021
Olej, Płótno, 60 cm x 70 cm
57. Aukcja Nowej Sztuki
1 000 zł
expand_less mail_outline call