shopping_cart EN

Piotr Uklański

visibility WYŚWIETLEŃ: 151

Piotr Uklański, ur. 1968 roku w Warszawie. To polski artysta, reżyser i fotograf, mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych. Ukończył studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po wyjeździe do USA w 1991 roku zajmował się reżyserią (tworzył wideoklipy dla amerykańskich gwiazd muzyki) i fotografią. Poza nimi, posługuje się różnymi środkami twórczymi, takimi jak instalacje, wideo i performance.

Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Artysta zyskał w naszym kraju spory rozgłos dzięki wystawie "Naziści", jaka odbyła się w warszawskiej Zachęcie w 2000 roku (wcześniej można ją było zobaczyć w Londynie). W 2006 roku artysta sprzedał "Nazistów" na aukcji sztuki w Londynie (za 568 tysięcy funtów). 

Jako reżyser filmów fabularncyh zadebiutował w 2005 roku westernem "Summer Love", w których zagrały takie gwiazdy, jak Bogusław Linda, Katarzyna Figura i Val Kilmer. Oprócz reżyserii, artysta napisał również scenariusz oraz wyprodukował tę filmową realizację.

arrow_circle_down


Szukasz prac tego artysty?

Poinformujemy Cię o nowych pracach dostępnych w galerii albo na aukcji.

Wyślij

Prace dostępne na aukcji - Piotr Uklański

Portret kobiety
Olej, Płótno, 58 cm x 52 cm
VIII Aukcja - Nowe Pokolenie dla Kolekcjonerów
35 000 zł
expand_less mail_outline call