Strona główna » Galeria online » Artyści » Tomasz Jaxa Kwiatkowski

Tomasz Jaxa Kwiatkowski - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 0

Podstawą twórczości artysty jest malarstwo sztalugowe; olej na płótnie i olej na desce. Tworzy portrety, martwą naturę, pejzaże a także obrazy abstrakcyjne. Często odnosi się do postaci historycznych i wydarzeń.

Jest autorem ok. 300 obrazów, niektóre z dzieł miały powierzchnię około 6 m2. Część z nich trafiła do Belgii, Szwecji i Australii. W roku 1997 dwa obrazy „Ukryta” i „Górski Staw” uczestniczyły w Aukcji dla Powodzian, organizowanej przez TVP „Moja i Twoja Nadzieja”. Wziął udział w Międzynarodowej Wystawie Satyrykon 2010. Jest mistrzem w naśladowaniu wielkich malarzy m.in. Wojciecha Kossaka, Leonardo da Vinci, Camille Pissarro. Wszystkie kopie wykonane są w innych wymiarach niż oryginały. Największą jego pracą, powiązaną ze sobą tematycznie, jest wykonanie 14 portretów prezesów Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Artysta współpracuje z miesięcznikiem „Handball Polska” przy tworzeniu ilustracji (portretur) znanych piłkarzy ręcznych i trenerów.
Motto malarza: "Być artystą znaczy wybiegać myślą i wyobrażeniem przed szereg, myśli tej nie może ograniczać przeszłość, ani tym bardziej przyszłość."

Mieszka w Warszawie.

Najbardziej znanym obrazem artysty jest „Mała bitwa pod Grunwaldem” (2009). Dzieło (z ramą 300x140 cm), w skali 1:3 do pierwowzoru Jana Matejki, powstawało przez dziewięć lat. Malowane było pędzelkami retuszerskimi co pozwoliło bardzo wiernie odtworzyć postacie. Obliczano, że wykonano ok. 30 mln pociągnięć pędzlem. Replika od oryginału różni się kilkunastoma szczegółami. Obraz latem 2010 r,. wystawiany był w Muzeum Techniki, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w maju 2011 r. podczas Nocy Muzeów w Mennicy Polskiej, latem 2012 r. w Krypcie Wielkich Mistrzów w Kwidzynie, a na jesieni 2013 r. w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb.

W lipcu 2013 r. odbyła się wystawa portretur ‚Handballowe gwiazdy’ w Galerii-1, w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Te same rysunki zostały pokazane rok później na Stadionie Narodowym w Warszawie, a w roku 2015 podczas Pikniku Olimpijskiego w Katowicach. Artysta na wiosnę 2016 r. zaprezentował swoje obrazy na wystawie „Przestrzeń Sztuki” w Grójeckim Domu Kultury.

Aktualnie obraz „Mała bitwa pod Grunwaldem” prezentowana jest na Zamku Golubskim.

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: