Viola Bąbol - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 2

Viola Bąbol urodziła się w 1989 roku w niedużej i bardzo malowniczej miejscowości o nazwie Kock. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Dyplom z malarstwa uzyskała z wyróżnieniem w 2013 roku.

Lubi podróżować po świecie z czego również czerpie inspiracje. Brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. W swojej twórczości zajmuje się ilustracją oraz malarstwem sztalugowym. Jej ulubione tematy to moda oraz kobiety. Próbuje ukazać w nich takie cechy rzeczywistosci, jak różnorodność i ulotność. 

W jej pracach świat mody jest zawsze obecny, nawet w przekazach abstrakcyjnych. Ukazane kobiety to młode modelki, które ulegają transformacji. Viola Bąbol stara się w ten sposób pokazać, że twarz kobiety oraz to, co jest modne są bardzo niestabilne i mogą przybrać różnorodną formę, która bardzo zależy od punktu widzenia. W dziełach tej malarki czarna kreska jest dominantą, a jej ulubione techniki malarskie to czarny tusz, akryl na płótnie oraz akwarela. 

Viola Bąbol brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, w tym:
- Wystawa prac pedagogów i studentów Wydziału Artystycznego UMCS w Teatrze Małym w Galerii Obok w Tychach (2013);
- Biennale Sztuk Plastycznych Łęczna (2014);
- Festiwal Sztuki ART INN w Galerii Labirynt Lublin (2015).

Pokaż więcej Szukam prac tego artysty


Galeria prac - Viola Bąbol

Viola Bąbol
120 cm x 100 cm
SPRZEDANO
Viola Bąbol
100 cm x 80 cm
SPRZEDANO

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: