Strona główna » Galeria online » Artyści » Wanda Badowska-Twarowska

Wanda Badowska-Twarowska - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 1 Prac sprzedanych: 0

Urodzona w Ostrowcu-Świętokrzyskim. Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Andrzeja Rudzińskiego w 1977.


Jest wieloletnim członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Międzynarodowego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca APSDE (l’Association des Peintres et Sculpteurs de la Danse Européens) z siedzibą w Paryżu, członkiem Grupy Twórczej „SYMFONIA” i „MŁODZI SZTUKĄ”, oraz Stowarzyszenia „Artbale”. Współzałożycielem grupy ARTINTERFERENCE, a także inicjatorem i współzałożycielem Koła Miłośników Sztuki Tańca i Baletu oraz założycielem Grupy Twórczej ART VISUAL DANCE.


Uprawia malarstwo, grafikę warsztatową, grafikę komputerową, rysunek, współtworzy projekty multimedialne.


Swoją artystyczną drogę zaczęła przede wszystkim od takich wydarzeń jak udział w: wystawie towarzyszącej Festiwalowi Wagnerowskiemu w Bayreuth w Niemczech w 1978, Międzynarodowym Biennale Rysunku w Cleveland (Anglia) w 1979, gdzie otrzymała wyróżnienie, i Międzynarodowym Triennale Grafiki Kolorowej w Greenchen w Szwajcarii w 1980.


W latach 1997 – 2004 jako jedna z pierwszych stworzyła dużą kolekcję grafik komputerowych prezentowanych na wielu wystawach. Za grafiki komputerowe otrzymała w konkursie „Grafika Warszawska” w marcu 1998 nagrodę regulaminową III stopnia i w grudniu 1998 nagrodę Rektora ASP w Warszawie.


Wiodącym tematem w jej twórczości w ostatnich latach jest balet, którego jest znawcą i pasjonatem. Maluje obrazy niezwykle syntetyczne, w których uproszczone sylwetki tancerzy w sugestywnym ruchu i szczególnej kompozycji przekazują świat jej przemyśleń i odczuć, często wykraczający poza schematyczne myślenie o sztuce tańca.


Obrazy o tematyce baletowej wystawiała w wielu galeriach sztuki współczesnej w kraju i zagranicą.
Prezentowała swoje obrazy m. in. w Moskwie, w Centrum Śpiewu Operowego Galiny Wiszniewskiej.
Współpracowała z Festiwalem „Lądeckie Lato Baletowe”, tworząc oprawę graficzną kilku jego edycji.
Wystawiała również podczas festiwalu swoje grafiki i obrazy. Od wielu lat jest zapraszana do Opery Śląskiej w Bytomiu, w której wielokrotnie na wystawach indywidualnych prezentowała swoje grafiki i obrazy.
Bierze udział od 2006 r. w cyklicznych Biennale Międzynarodowego Stowarzyszenia Malarzy i Rzeźbiarzy Tańca APSDE w Leridzie (Hiszpania) i w Paryżu. Jest kuratorem wystaw Grupy Twórczej Art Visual Dance „Taniec i ruch”. Współtworzy projekty multimedialne Międzynarodowej Grupy ARTINTERFERENCE.
Do 2014 r. miała 41 wystaw indywidualnych i brała udział w ponad 80 zbiorowych.
Wieloletni pedagog. Za osiągnięcia w działalności pedagogicznej, Centrum Edukacji Artystycznej przyznało jej w 1996 Nagrodę Indywidualną II stopnia i w 2001 Nagrodę Indywidualną I stopnia, a w 2005 otrzymała Dyplom Ministra Kultury.
 

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Galeria prac - Wanda Badowska-Twarowska

Wanda Badowska-Twarowska
100 cm x 100 cm
$910

Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: