Zbigniew Blajerski - Artyści - malarze i rzeźbiarze
flag

Obserwujących: 0 Prac na sprzedaż: 0 Prac sprzedanych: 0

Rzeźbą pasjonuje się od ponad 15 lat – rzeźbiąc podtrzymuje rodzinne tradycje. Pierwsze zlecenia wykonywał pod okiem rodziców, Ewy i Marka Blajerskich. To oni zakorzenili we nim pasję pracy w przeróżnych materiałach. W ich pracowni artystycznej na Podkarpaciu, w Jarosławiu, poznał wiele możliwości wypowiadania swoich artystycznych ambicji i wizji.

Później, już podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, stawiał pierwsze samodzielne kroki szukając odpowiednich i coraz to bardziej nowatorskich środków wyrazu. Tworzy w ceramice, drewnie, kamieniu, metalu oraz gipsach i żywicach. Często wraca do rodziców, zasięgnąć rad dotyczących zawodu.

Obecnie pracuje w Krakowie, gdzie wynajmuje pracownię. To głównie tam samodzielnie realizuje zlecenia na zamówienie, lecz przede wszystkim własne pomysły i projekty.

Jego pomysły najczęściej realizowane są w ceramice, materiał ten pozwala na swobodę i abstrakcyjne myślenie. Do ulubionych tworzyw należą poza tym drewno lipowe, dębina, orzech oraz czarny dąb. Ogromną przyjemność sprawia praca w kamieniu. Rzeźbił w marmurze carrara, rosso portugalo, trawertynie, wapieniu, piaskowcu i granicie. I znów – z pracą w kamieniu wiążą mnie ściśle wspomnienia z pracowni rodziców.

Poza rzeźbą pasjonuje się także rysunkiem, od czasu drugiego roku studiów jest też basistą zespołu muzycznego składającego się – jakże inaczej – z trzech rzeźbiarzy.
Wystawy:
„Jubileusz 75-Lecia Krakowskiego Zoo, Plenerowa Wystawa Rzeźby i Rysunku”, maj 2004, Kraków
„Fetysz”, wystawa zbiorowa malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, 28 marca 2008, Kraków
Wystawa poplenerowa Ceramiki Artystycznej, październik 2007, galeria Cafe Młynek, Kraków
Wystawa prac studentów pracowni rzeźby w ceramice na Wydziale Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, 2008 Bolesławiec, 2009 Krzeszowice, 2009 Myślenice, 2008 Zabierzów
„Młode talenty plastyczne”, wystawa w galerii sztuki „Hortar” 2008 Tarnów
„Natura betonu siedzisko”, wystawa kończąca warsztaty betonowe dla studentów architektury i rzeźby 2006 Kraków
Wystawa ceramiki w Galerii „Na Styku” chrzanowskiego MOKSiR, listopad 2008, Chrzanów
Wystawa rzeźby prof. Jerzego Nowakowskiego pt. „Moi dyplomanci i ja” z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej, 15 XII 2011r.- 8 I 2012 r. Górny Pałac Sztuki, Kraków
POPLENEROWA WYSTAWA CERAMIKI studentów i absolwentów Pracowni Rzeźby w Ceramice Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, 6 października 2011 w Galerii e66 w Gdańsku.
Otwarcie Nowej Architektonicznej Przestrzeni z Designem, sklep Idea Fix ul. Bocheńska7, 25.05.2012 r. na Krakowskim Kazimierzu.
Rzeźba utrwalona ogniem. Galeria Domu Polonii w Krakowie, Rynek Główny 14, 6 lutego 2013r.

Pokaz więcej Szukam prac tego artysty


Nasi partnerzy:

BeArt Kultura i sztuka RMF Classic Antykwariusze Cinoa Młody Byron Koneser

Płatności obsługują:

PayPal PayU

Jesteśmy też na: