"Najbardziej cieszą nasz ZIELONE" - Aukcja charytatywna Fundacji BIRN - 14 marca 2019, 18:30 (czwartek) - Warszawa, Rydygiera 8

"Najbardziej cieszą nasz ZIELONE" - Aukcja charytatywna Fundacji BIRN

14 marca 2019, 18:30 (czwartek)

Warszawa, Rydygiera 8Czy organ ludzki może być dziełem sztuki? 


Okazuje się, że tak. Mówiąc to, wcale nie mam na myśli dadaistycznych eksperymentów artystów pokroju Marcela Duchampa. Natura w swoim geniuszu stworzyła formy tak harmonijne, iż przez wiele lat naśladownictwo przyrody uważano za najwyższą formę sztuki. W niniejszym katalogu nie znajdą jednak Państwo dzieł artystycznych wzorowanych na naturze - będą to bowiem dzieła jej samej, utrwalone przy pomocy mikroskopu. Okazuje się, iż wielokrotnie powiększona trzustka wydaje się być swoistym mikrokosmosem, który zachwyca kompozycjami obecnymi w ludzkim ciele. W ten sposób każdy z nas staje się chodzącym dziełem sztuki, będącym po części surrealizmem, po części ekspresjonizmem, a po części taszyzmem. Jaki styl dostrzegą Państwo we własnych tkankach? Zależy wyłącznie od Państwa! 
Zachęcam do licytacji nie tylko z powodu niesamowitości zdjęć, ale przede wszystkim ze względu na szlachetny cel, jakiemu przyświeca organizacja aukcji przez Fundację Badań i Rozwoju Nauki: zysk z licytacji zasili bowiem rozbudowę laboratorium biodruku tkankowego w Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Mam nadzieję, iż niniejsza aukcja rozwieje wątpliwości każdego, kto kiedykolwiek kwestionował współzależność nauki i sztuki. 

Anita Wolszczak-Karasiewicz 
Historyk sztuki, kurator wystaw 
Właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House

 

Harmonijne współistnienie nauki i sztuki 

W swojej wieloletniej karierze dziennikarskiej miałam przyjemność uczestniczyć w wielu wyjątkowych wydarzeniach. Pomysł na „Najbardziej cieszą nas zielone” urzekł mnie swoją nieszablonowością. 


Pełna podziwu spoglądam na harmonijne współistnienie nauki i sztuki. To dowód na to, że piękno jest w każdym z nas. Ogromne wrażenie wywarły na mnie również możliwości rozwoju współczesnej medycyny. To co dla większości z nas pozostaje w sferze science fiction, okazuje się być rzeczywistością. 


Zebrane podczas aukcji środki zostaną przeznaczone na rozbudowę Laboratorium Biodruku Tkankowego. Dzięki temu, naukowcy będą kontynuowali i rozwijali projekty związane z biodrukowaniem tkanek i całych organów. Zespół Fundacji Badań i Rozwoju Nauki tworzą pasjonaci z misją, głęboko przekonani o tym, że ich praca odmieni życie tysięcy pacjentów. Zapraszam Państwa do udziału w aukcji i wsparcia tego szczytnego celu. Postawmy na naukę już teraz, aby móc w przyszłości ratować nasze życie i zdrowie. 


Agata Konarska 
Dziennikarz TVP 
Współprowadząca wydarzenie

 

Nośnikiem wszystkich prac przeznaczonych na aukcję jest szlachetny, certyfikowany papier Hahnemuehle Wiliam Turner 310gsm. Każda praca opatrzona jest certyfikatem Digigraphie by Epson zapewniającym o najwyższej jakości druku i użytych podłoży co gwarantuje trwałość wydruków w zależności od ekspozycji i ich oprawy ok 100 lat. Marka i świadectwo jakości Digigraphie zyskało uznanie muzeów i kolekcjonerów na całym świecie. Każdy wydruk Digigraphie to oryginalne dzieło, numerowane, opatrzone znakiem i sygnowane przez laboratorium i autora prac. Wszystkie prace to pojedyncze, niepowtarzalne egzemplarze oprawione w ramy.

Katalog archiwalnej aukcji sztuki