Anna Gulak   biogram

Impressione in Black and Gold VI, 2016

Relief, Złoto, Olej, Płótno

Wymiary:   125 cm x 100 cm

15 000 zł
22 000 zł

Jaki jest przepis na estetyczne formy abstrakcyjne według Anny Gulak? To przede wszystkim minimalizm, oszczędność wyrazu, bazowanie na związkach kolorystycznych między płaszczyznami płótna oraz szlachetność materiału. To właśnie dlatego aukcyjna impresja jest kompozycją wysublimowaną, a jednocześnie skupiającą wizualną uwagę odbiorcy. Złoto i czerń oddzielone są wyraźnymi granicami - być może to właśnie silne podziały barwno-fakturowe stanowią przyczynę hipnotycznego przyciągania naszego wzroku.