Georges Spiro   biogram

Bez tytułu

Olej, Płótno

Wymiary:   60 cm x 50 cm

7 000 zł

sygn. p.d.

Spiro to francuski fenomen - trudno bowiem uwierzyć, iż twórca tak artystycznie dojrzały i bezkompromisowy nigdy nie pobierał nauk malarstwa. Georges Spiro był samoukiem, ale nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu pozycji jednego z najlepszych malarzy surrealizmu na świecie. W jego pracach zauważalny jest silny wpływ stylu Salvadora Dali, widoczny zwłaszcza w manierystycznych proporcjach ludzkich i hybrydalnych postaci. Oprócz charakterystycznych ogrodów przesyconych atmosferą niesamowitości, Spiro tworzył również obrazy inspirowane kosmosem oraz pozaziemskimi cywilizacjami.