Henryk Płóciennik biogram
Bez tytułu, XX w.
Technika własna, Płótno
Wymiary: 54 cm x 38 cm
1 800 zł
2 600 zł
Płóciennik zainteresował się sztuką na wczesnym etapie życia. Nie posiadał żadnej kierunkowej wyższej edukacji artystycznej, więc podjął pracę w Muzeum Sztuki w Łodzi jako woźny. Sprzątając sale ekspozycyjne Henryk Płóciennik poznawał sztukę, przyglądał się jej, a nawet potajemnie tworzył swoje pierwsze dzieła. Artysta zajmował się przede wszystkim grafiką i malarstwem sztalugowym, ale też tworzył ekslibrisy oraz rysunki. Na XVII Aukcji Klasyków Współczesności oferujemy jeden z wielu wyjątkowych aktów Płóciennika. Postać kobiety jest przedstawiona w skręconej pozie, towarzyszą jej minimalistyczne elementy i równomierne tło, dopełniające kompozycyjnie całość grafiki.