Iwan Kulik biogram
Granica, 1998
Olej, Płótno
Wymiary: 150 cm x 150 cm
5 000 zł
11 000 zł
sygn. l.d, sygnowany i opisany z tyłu.
Obraz przedstawia dawny świat rubieży Rzeczypospolitej: multikulturowość tytułowej "Granicy" reprentują pruski żołnierz oraz romscy wędrowcy. To świat baśniowy, odrealniony, oniryczny, w którym głowną rolę odgrywa miłosny trójkąt, zaś polityka schodzi na dalszy plan.