Iwan Kulik   biogram

Granica, 1998

Olej, Płótno

Wymiary:   150 cm x 150 cm

5 000 zł
11 000 zł

sygn. l.d, sygnowany i opisany z tyłu.

Obraz przedstawia dawny świat rubieży Rzeczypospolitej: multikulturowość tytułowej "Granicy" reprentują pruski żołnierz oraz romscy wędrowcy. To świat baśniowy, odrealniony, oniryczny, w którym głowną rolę odgrywa miłosny trójkąt, zaś polityka schodzi na dalszy plan.